Správy

Premiér o vražde Remiáša: Je tragédiou, že objednávatelia sú stále na slobode, VIDEO

Róbert Remiáš zahynul 29. apríla 1996 pri výbuchu svojho auta. Vo štvrtok od tohto okamihu uplynulo už 25 rokov a objednávatelia sú stále na slobode.

Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Vražda Róberta Remiáša je hlbokou jazvou demokracie na Slovensku.

Stále na slobode

Okrem tragédie, ktorú znamenala jeho smrť, je ďalšou tragédiou fakt, že objednávatelia i vykonávatelia činu sú naďalej na slobode.

Na štvrtkovej panychíde za Róberta Remiáša, pripomínajúcej 25. výročie jeho brutálnej smrti, to uviedol predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).

„Verím, že na Slovensku nastáva doba spravodlivosti a objednávatelia i vykonávatelia vraždy budú postavení pred súd,“ vyhlásil.

Zlo nezvíťazí

„Čakáme na to nekonečných 25 rokov,“ pripomenul.

Zároveň zdôraznil, že obeť Róberta Remiáša poháňa k nekompromisnému boju so zlom. „Ak tento boj nikdy nevzdáme, zlo nad nami nezvíťazí,“ vyhlásil premiér.

Vyšetriť násilný čin považuje za nevyhnutnosť aj minister životného prostredia a jeden zo spoluorganizátorov prvej panychídy, ktorá sa na mieste činu konala pár dní po tragickej udalosti – Ján Budaj (OĽANO).

Neprehliadnite ani správy z nášho magazínu:

„Musíme byť zapálení za nastolenie pravdy, aj keby to trvalo ďalšie roky, lebo iná alternatíva pre slušnú spoločnosť neexistuje,“ zdôraznil Budaj.

Dôležité memento

Jeden z ďalších organizátorov prvých spomienkových slávností, bývalý politik Ivan Šimko upozornil, že vyšetrenie Remiášovej vraždy a odsúdenie vinníkov bude dôležitým mementom pre všetkých, že ani moc neochráni pred spravodlivosťou.

„Róbertova smrť je a zostane bolestnou tragédiou. Ak nás ale napokon privedie k väčšiemu zmyslu pre spravodlivosť, jeho obeť nebude pre našu budúcnosť márna,“ povedal Šimko.

Róbert Remiáš zomrel 29. apríla 1996 pri výbuchu svojho auta. Bývalý policajt slúžil ako spojka medzi svedkom únosu Michala Kováča mladšieho Oskarom Fegyveresom a niekdajším novinárom Petrom Tóthom. Polícia jeho vraždu stále vyšetruje.

Viac záberov zo štvrtkového aktu nájdete vo videu a v priloženej fotogalérii!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Objektívom: Premiér Heger si uctil pamiatku zavraždeného R. Remiáša
8
Galéria
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Nepremeškajte ani ďalšie dôležité správy:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM