Čaputová a Heger spolu diskutovali: Prezidentka chce hovoriť aj s Ficom a Kollárom
Prezidentka Zuzana Čaputová v pondelok diskutovala v Prezidentskom paláci s premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO) o aktuálnej situácii v bezpečnostných zložkách.

K rovnakej téme sa plánuje stretnúť aj s ďalšími lídrami politických strán.
Stretnúť sa má s predsedom opozičného Smeru-SD Robertom Ficom, ale aj predsedom parlamentu a koaličného hnutia Sme rodina Borisom Kollárom a lídrom mimoparlamentného Hlasu-SD Petrom Pelegrinim. Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.
„Na stretnutiach s nimi plánuje hovoriť aj o tom, ako upokojiť situáciu na Slovensku,“ doplnil hovorca. Stretnutie s Ficom sa uskutoční ešte v pondelok, ďalšie majú byť v najbližších dňoch.
Dianie v orgánoch činných v trestnom konaní riešila aj Bezpečnostná rada SR. Rozhodla o vzniku pracovnej skupiny pre obnovu dôvery v právny štát, ktorá začala fungovať minulý týždeň. Pripraviť má konkrétne návrhy zmien na zlepšenie fungovania súdov, polície a prokuratúry.
FOTO: ilustračné
Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.
Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.
Ďalšie aktuálne témy
- RADY hygienikov pri NÁKUPE: Majte zoznam, s nikým sa nebavte a vyhýbajte sa plným uličkám!
- V očkovacej LOTÉRII sa tešili ďalší výhercovia: Jednému z nich skoro ODPADLA manželka!
- TÝŽDENNÝ HOROSKOP podľa astrologičky Valiky: Vodnári idú do boja. A čo ďalšie znamenia?
- Začíname sa riadiť TVRDŠÍMI opatreniami: Zákaz vychádzania je v rovine PROSBY