Zo Slovenska

Prišla vám SMS, že dostanete pri 2. dávke inú vakcínu? Správu IGNORUJTE, odkazuje NCZI

Ak vám príde SMS na inú vakcínu, než akú ste dostali pri prvom očkovaní, ignorujte ju. Počkajte na novú SMS so správnym typom vakcíny.

Ilustračný obrázok k článku Prišla vám SMS, že dostanete pri 2. dávke inú vakcínu? Správu IGNORUJTE, odkazuje NCZI
Zdroj: TASR/AP , Dnes24.sk

Na Slovensku nie je dovolená kombinácia vakcín. Ak záujemcovi, ktorý čaká na termín druhého očkovania, príde SMS na inú vakcínu ako pri prvej dávke, je potrebné počkať na druhú SMS. Na sociálnej sieti na to upozornilo Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI).

„Ak vám príde SMS na inú vakcínu s číslom jeden, túto ignorujte. Počkajte na novú SMS s číslom dva a správnym typom vakcíny,“ vyzvalo NCZI.

Zároveň pripomenulo, že sa pri plánovaní na vakcináciu riadi len informáciami a dátami z vakcinačných centier. „Ak tieto dáta zatiaľ nemáme, čakáreň vás automaticky pozve na čo najskoršie očkovanie prvou dávkou, pretože systému chýba informácia, že prvú už máte. Informácie z vakcinačných centier priebežne kontrolujeme a opravujeme,“ vysvetlilo NCZI.

Očkovanie na Slovensku

📱 Ak Vám príde SMS na inú vakcínu s číslom 1, túto ignorujte. Počkajte na novú SMS s číslom 2 a správnym typom vakcíny....

Posted by Národné centrum zdravotníckych informácií on Friday, June 4, 2021
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM