Zo Slovenska

Prišlo aj na DETI: Kedy sa u nás začnú očkovať deti od 12 rokov do 15 rokov?

Rezort zdravotníctva nastaví pravidlá aj v našej krajine tak, aby sa deti v odporúčanej vekovej kategórii očkovali a boli tak preventívne chránené pred vírusom.

Ilustračný obrázok k článku Prišlo aj na DETI: Kedy sa u nás začnú očkovať deti od 12 rokov do 15 rokov?
Zdroj: TASR/AP

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR pracuje na tom, aby sa proti ochoreniu COVID-19 mohli dať vakcínou od konzorcia Pfizer/BioNTech zaočkovať aj deti vo veku od 12 do 15 rokov, potvrdila to hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Očkovanie detí

„MZ považuje očkovanie za účinnú prevenciu a to platí aj v prípade očkovania detí voči COVID-19, kde sme čakali na oficiálne odporučenie odborných autorít. Odporučenie Európskej liekovej agentúry (EMA) z konca uplynulého týždňa registrujeme. Postupne nastavíme pravidlá aj v našej krajine tak, aby sa deti v odporúčanej vekovej kategórii očkovali a boli tak preventívne chránené pred vírusom,“ priblížila.

Kroky v tejto súvislosti čaká podľa Eliášovej ešte odborné rokovanie. Rezort bude následne v nadväznosti informovať o detailoch.

Rozhodnutie EMA je založené na štúdii viac ako 2000 detí v Spojených štátoch, ktorá preukázala, že vakcína je bezpečná a efektívna, informovala agentúra AP. Výskumníci budú zdravie účastníkov tejto štúdie sledovať ešte ďalšie dva roky.

Ilustračné foto

Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku:

Dáte zaočkovať proti koronavírusu svoje deti?

nie
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM