Politika

Vstúpi do klubu Sme rodina? Poslankyňa Tabák sa vyjadrila TAJOMNE

Nezaradená poslankyňa povedala, že je príjemné vedieť, že má otvorené dvere do klubu Sme rodina. Ako sa vyjadrila konkrétnejšie k ponuke?

Ilustračný obrázok k článku Vstúpi do klubu Sme rodina? Poslankyňa Tabák sa vyjadrila TAJOMNE
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Poslankyňa Národnej rady SR Romana Tabák zatiaľ nevylúčila ani nepotvrdila svoju vstup do poslaneckého klubu Sme rodina.

Zatiaľ ostáva, ale…

„Je príjemné vedieť, že mám otvorené dvere do poslaneckého klubu Sme rodina. Zatiaľ však zostávam v parlamente ako nezaradená poslankyňa,“ uviedla pre TASR v súvislosti s vyjadreniami predsedu Sme rodina a parlamentu Borisa Kollára o septembrovom zvyšovaní počtu členov ich poslaneckého klubu. „Nevidím dôvod vyjadrovať sa k politickým bojom medzi SaS a OĽANO a byť nástrojom tejto ‚vojny‘,“ dodala poslankyňa.

Na otázku, či zverejní svoje rozhodnutie o vstupe do klubu Sme rodina v septembri, uviedla, že „všetko je možné“.

Kollár to berie ako hotovú vec?

Kollár v piatok potvrdil, že klub Sme rodina bude od septembra fungovať v Národnej rade SR s 20 poslancami. Posilniť ho majú nezaradení poslanci Romana Tabák, Ján Krošlák a Jozef Šimko.

SaS počas týždňa vypovedala koaličnú zmluvu, žiada ju prepracovať na základe aktuálnych politických reálií. Po odchode viacerých členov strany Za ľudí do klubu SaS mali liberáli v pléne 19 poslancov.

Klub Sme rodina doteraz fungoval s počtom 17, po posilnení ich bude mať 20. Ostane teda druhým najsilnejším v koalícii.

Tabák vylúčili v máji z klubu OĽANO po hlasovaní o žiadosti prokuratúry o súhlas s vydaním Roberta Fica (Smer-SD) do väzby, pri ktorom nehlasovala.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM