han Zo zahraničia

Ruské námorníctvo prišlo o svoju vlajkovú loď: Krížnik Moskva sa POTOPIL v Čiernom mori!

Ruský krížnik Moskva sa potopil v Čiernom mori po tom, ako bol poškodený počas vojenskej operácie na Ukrajine. Oznámilo to vo štvrtok ruské ministerstvo obrany.

Ilustračný obrázok k článku Ruské námorníctvo prišlo o svoju vlajkovú loď: Krížnik Moskva sa POTOPIL v Čiernom mori!
Zdroj: TASR/AP

„Loď počas toho, ako bola vlečená do cieľového prístavu, stratila stabilitu z dôvodu poškodenia trupu,“ uviedlo podľa agentúr ministerstvo. Trup lode bol poškodený pri požiari, ktorý bol spôsobený výbuchom munície.

TASR správu prevzala z agentúr AP a AFP.

Ministerstvo predtým uviedlo, že požiar sa podarilo uhasiť a loď sa nepotopila, pripomína AFP. Stovky členov posádky boli podľa ministerstva evakuovaní na ďalšie lode v Čiernom mori.

Zásah rakety?

Ukrajinskí predstavitelia ešte v stredu neskoro večer informovali, že krížnik Moskva bol vážne poškodený pri raketovom útoku ukrajinských síl. Gubernátor ukrajinskej Odeskej oblasti Maksym Marčenko, ktorý o poškodení lode informoval ako prvý, uviedol, že krížnik zasiahli ukrajinské protilodné strely Neptun.

Hovorca amerického Pentagónu John Kirby vo štvrtok pre CNN povedal, že na ruskej vojnovej lodi „nastala explózia“, avšak USA zatiaľ nevedia povedať, či plavidlo skutočne zasiahla ukrajinská raketa.

Krížnik Moskva môže niesť 16 rakiet dlhého doletu s plochou dráhou letu. Jeho výpadok z boja zníži útočnú silu Ruska v Čiernom mori, píše AP.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM