Ilustračný obrázok k článku Skvelá správa pre fanúšikov Stinga: Spevák sa vracia zahrať hity slovenskému publiku
Zdroj: Janka Marczellová/Vivien

Skvelá správa pre fanúšikov Stinga: Spevák sa vracia zahrať hity slovenskému publiku

Východniari sa dočkajú koncertu obľúbeného speváka Stinga. Pôjde o ďalší silný kultúrny zážitok, spevák svoje hity predvedie v rámci dynamickej šou.

Ľubomír Hudačko Kultúra
Ľubomír Hudačko Kultúra

Skvelá správa pre fanúšikov Stinga: Spevák sa vracia zahrať hity slovenskému publiku

Východniari sa dočkajú koncertu obľúbeného speváka Stinga. Pôjde o ďalší silný kultúrny zážitok, spevák svoje hity predvedie v rámci dynamickej šou.

Ilustračný obrázok k článku Skvelá správa pre fanúšikov Stinga: Spevák sa vracia zahrať hity slovenskému publiku
Zdroj: Janka Marczellová/Vivien

Po úspečnom minuloročnom turné My Songs sa Sting vracia na pódiá. S úspešnou šou, ktorá minulý rok roztancovala Bratislavu, sa v októbri tohto roku predstaví v Košiciach.

Dojmy po koncerte

Hudobnými cenami ovenčený anglický spevák Sting sa naposledy predstavil na Slovensku koncom júna minulého roka v Bratislave, kde odohral koncert My Songs.

Jeho dynamická šou vtedy návštevníkov koncertu priviedla do varu.

Silnú hudobnú i emočnú stopu svojím speváckym výkonom, ale aj komunikáciou s publikom, zanechal i v hudobných žurnalistoch.

Zástupcovia médií po koncerte anglickú hviezdu ovenčili titulkami ako “Sting na turné My Songs postavil na nohy Bratislavu” či ”Sting roztopil srdcie Slovákov.

Vo veku 67 rokov spieva v obdivuhodnej forme. Stingovi sa slovenské publikum, jeho interakcia a energia zapáčila. Posledné roky sa do naších končín každoročne vracia. Tentokrát poteší fanúšikov na východnom Slovensku.

Obdobný koncert, s ktorým naposledy bodoval v Bratislave a nesie rovnaký názov My Songs, odohrá v košickej Steel Aréne 8. októbra 2020.

Cesta časom

Celkom 17-násobný držiteľ ceny Grammy sa predstaví so skladbami, ktoré napísal počas svojej plodnej kariéry, či už so skupinou The Police, alebo ako sólový umelec.

Košický koncert My Songs fanúšika zoberie na hudobnú cestu časom vďaka hitom ako „Fields of Gold“, „Shape of My Heart“, „Roxanne“ a „Demolition Man“, ktoré zvýrazňujú nezabudnuteľnosť tejto šou.

Návštevníci podujatia sa tiež môžu tešiť na hity „Englishman in New York“, „Every Breath You Take“, „Message in a Bottle“ a veľa ďalších.

Zdroj: YouTube.com

Stinga bude sprevádzať rockový ansámbel, ktorý dopĺňajú Dominic Miller (gitara), Josh Freese (bicie), Rufus Miller (gitara), Yolanda Charles (basa), Kevon Webster (klávesy), Shane Sager (harmonika), Melissa Musique a Gene Noble (sprievodné vokály).

O kapele Police

Spevák, vlastným menom Gordon Matthew Thomas Sumner, je anglický hudobný skladateľ, spevák-skladateľ, herec, autor a aktivista.

V roku 1977 spolu so Stewartom Copelandom a Andym Summersom založil kapelu The Police. Kapela vydala päť štúdiových albumov, získala šesť Grammy ocenení a dve Brit ceny.

V roku 2003 bola uvedená do Rocknrollovej siene slávy. Ako jeden z najvýraznejších sólo umelcov získal Sting ďalších 10 Grammy ocenení, dve Brit ceny, Zlatý glóbus, Emmy a štyri nominácie na Oscara.

Na konte má aj nomináciu – Cenu Storočia časopisu Billboard Magazine a cenu Osobnosť roka 2004 od MusiCares.

Ako člen Skladateľskej siene slávy obdržal Pocty Kennedyho Centra, cenu za zásluhy American Music Award of Merit a the Polar Music Award.

Objavil sa vo filmoch

Okrem hudobných počinov sa sympatický Angličan objavil vo viac než pätnástich filmoch, bol výkonným producentom kriticky uznávaného Sprievodcu k rozpoznaniu tvojich svätých, a v roku 1989 hral v Žobráckej Opere na Broadwayi.

Jeho posledný divadelný projekt bol muzikál, ktorý bol nominovaný na cenu Tony s názvom Posledná loď , ktorý zhudobnil i otextoval. Sting sa okrem umeniu venuje aj filantropii.

Podporuje ľudskoprávne organizácie, akými sú napríklad Rainforest Fund, Amnesty International a Live Aid.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Hl. foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Magazín