Aktualizované ELA Politika

Smer-SD chce ODVOLAŤ Sulíka: Arogantný minister bez zreničiek sa len vysmieva ľuďom!

Líder strany Smer-SD Robert Fico na stredajšej tlačovej konferencii povedal, že opozičná strana chce iniciovať odvolávanie Sulíka z funkcie ministra.

Ilustračný obrázok k článku Smer-SD chce ODVOLAŤ Sulíka: Arogantný minister bez zreničiek sa len vysmieva ľuďom!
Zdroj: Facebook.com/SMER - SD

Smer-SD chce iniciovať odvolávanie ministra hospodárstva SR Richarda Sulíka (SaS). Podľa lídra strany Roberta Fica nie je Sulík pripravený na svoju funkciu a nezvláda ju.

Minister bez zreničiek

Návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady (NR) SR chce strana podať čo najskôr. Predseda parlamentu musí následne podľa rokovacieho poriadku schôdzu zvolať do siedmich dní od podania návrhu.

Fico k zvolávaniu viacerých schôdzí k cenám energií dodal, že „došiel tam minister (Sulík, pozn. red.), ktorý nemal ani zreničky a netušil podľa mňa, že je v národnej rade a potom odtiaľ zutekal, lebo nemal čo povedať… Tak pýtam sa, či bol v poriadku aj v ostatnom čase, keď povedal, že treba deťom vyšraubovať žiarovky v detských izbách,“ uviedol.

Sulík sa teší

Aktualizované 16:26 Minister hospodárstva Richard Sulík sa teší na ďalšiu mimoriadnu schôdzu, kde by chcel dokončiť svoj prejav k cenám energií. Sulík tak reagoval na podnet strany Smer-SD, ktorá chce iniciovať jeho odvolávanie.

„Teším sa na ďalšiu schôdzu, aspoň budem môcť konečne dokončiť svoj prejav k cenám energií, ktorý naposledy ukončila schizofrénia poslancov strany Smer-SD. Tí mi na jednej strane nedovolili hovoriť, na strane druhej žiadali vysvetlenie témy. Verejnosť má právo dozvedieť sa množstvo vecí o ‚bačovaní‘ Smeru, ktoré ľudia dnes splácajú v účtoch za elektrinu. Mimoriadna schôdza je pre mňa možnosť vysvetliť ich verejne,“ reagoval Sulík.

Vysmieva sa ľuďom

V stredu chce Fico osloviť nezaradených poslancov okolo Tomáša Tarabu. „Pokiaľ sa dohodneme na spoločnom postupe, tak podáme tento návrh v expresne krátkom čase,“ dodal Fico.

Fico hovorí, že Sulík sa ľuďom vysmieva, keď hovorí, že trh všetko vyrieši a nebude treba nič regulovať.

„Vysmieva sa ľuďom, ktorí prišli o prácu, keď hovorí, že treba zrušiť úrady práce, lebo každý vie čítať a robotu si nájde na internete,“ kritizoval ďalej predseda Smeru nedávne slová Sulíka, o ktorých sme písali aj TU.

„Sulík sa ukázal ako jeden arogantný človek. Otázne je, či je vôbec príčetný alebo nepríčetný, nebudem to teraz komentovať… Podľa nás nie je pripravený na takúto funkciu, nezvláda ju a dnes to vidieť na jeho arogantných vystúpeniach, ktoré nemajú žiadnu odbornú váhu,“ uviedol Fico.

Remišová Sulíka podporuje

Koaličná strana Za ľudí odvolanie ministra hospodárstva Richarda Sulíka z iniciatívy Smeru-SD nepodporí. Novinárom to povedala predsedníčka strany a ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí) počas rokovania tripartity k rozpočtu.

„Samozrejme, že odvolanie Sulíka nepodporíme, my sme už jasne deklarovali, že nepodporíme odvolanie žiadneho ministra tejto vlády, keď bude iniciované opozíciou, či už Robertom Ficom alebo Petrom Pellegrinim (nezaradený),“ povedala ministerka.

Neprehliadnite aj:

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM