Magazín

Snažíte sa schudnúť a zhodiť kilá? Tieto 3 obľúbené diéty sú na CHVOSTE úspešnosti

Rozhodli ste sa dostať do formy a zvažujete upraviť stravu? Ak ste si odpovedali dvakrát „áno“, dajte si pozor na tieto diéty.

Ilustračný obrázok k článku Snažíte sa schudnúť a zhodiť kilá? Tieto 3 obľúbené diéty sú na CHVOSTE úspešnosti
Zdroj: Pixabay.com

2) Dukanova diéta

Na konci rebríčka sa ocitla aj svetoznáma redukčná diéta, za ktorou stojí francúzsky lekár Pierre Dukan. Má štyri fázy a každá fáza má presné pravidlá. Jej tajomstvo spočíva v príjme potravín s vysokým množstvom bielkovín a v obmedzení prísunu sacharidov.

„Konzumenti sa budú cítiť spokojní a nebudú hladní, pretože sú to bielkoviny, ktoré ich zasýtia. Neexistuje limit kalórií, takže matematické zručnosti nie sú potrebné,“ vysvetlila Sonya Angelone, dietetická odborníčka na výživu. V čom je teda háčik?

Podľa tamojšej špecialistky je Dukanova diéta dobrá pre konzumentov, ktorí si potrpia na prísne pokyny a pravidlá. „Niektoré fázy sú veľmi obmedzujúce a nie sú vhodné pre niekoho, kto potrebuje flexibilitu,“ doplnila.

Dukanova diéta nie je vhodná pre diabetikov, ľudí s poruchou príjmu potravy, pacientov so srdcovou nedostatočnosťou, renálnou insuficienciou, depresiou a skúšať by ju nemali ani tehotné a dojčiace ženy.

3. Atkinsova diéta

Jej autorom je americký lekár a kardiológ, Robert C. Atkins. Stravovanie je zacielené na potraviny s nízkym obsahom sacharidov, vysokým obsahom tukov a vyšším obsahom bielkovín. V čom je problém? „Atkinsova diéta nie je dlhodobo udržateľná. Je možné, že sa vám podarí schudnúť v krátkom časovom horizonte, no drvivá väčšina ľudí získa späť kilá, pretože ľudské telo je prispôsobené na prežitie,“ vysvetlila nutričná terapeutka Alissa Rumsey. Pri tomto stravovaní si koledujete o jojo efekt.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM