Správy Zo zahraničia

ŠOKUJÚCI objav neďaleko českých hraníc: V pivnici sa ukrývala rodina so 6 malými deťmi!

Početná rodina sa v pivnici nezákonne ukrývala niekoľko mesiacov. Úrady zalarmovali susedia, ktorí počuli divné zvuky.

Ilustračný obrázok k článku ŠOKUJÚCI objav neďaleko českých hraníc: V pivnici sa ukrývala rodina so 6 malými deťmi!
Zdroj: TASR

Polícia objavila v jednej z nepoužívaných vínnych pivníc v Dolnom Rakúsku rodinu so šiestimi deťmi britskej národnosti, ktorá sa v nej nezákonne ukrývala niekoľko mesiacov. Otec detí je členom extrémistického pravicového hnutia Reichsburger (Ríšski občania) a známy popierač holokaustu. V pondelok to uviedla stanica BBC, informuje TASR.

Susedia spozorneli

Úrady zalarmovali susedia, ktorí si všimli, že z pivnice v meste Obritz blízko českých hraníc sa ozývajú detský plač a hlasy.

Keďže sa obávali o zdravotný a psychický stav detí, snažili sa dostať dovnútra, no otec rodiny na nich útočil obranným paprikovým sprejom.

Deti vo veku sedem mesiacov až päť rokov boli po zásahu polície spolu s matkou prevezené do nemocnice na kontrolu. Policajný hovorca Stefan Loidl však uviedol, že deti „sú v dobrom stave a neboli zanedbané“.

Autor kontroverzných kníh

Starostlivosť o maloletých v súčasnosti prebral štát. Otec detí, 54-ročný Rakúšan, ktorý napísal niekoľko kontroverzných kníh o popieraní holokaustu, bol zadržaný, avšak následne ho polícia prepustila na kauciu. Prípad je aktuálne predmetom vyšetrovania.

Polícia tiež vyhlásila, že neexistuje podozrenie, že by deti v pivnici boli sexuálne zneužívané. Na mieste sa však našlo aj niekoľko zbraní vrátane pušky, dvoch lukov a niekoľkých vzduchoviek.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zostaňte v obraze! Ďalšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM