Aktualizované MI Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Lučanského samovraždu riešia aj naši susedia

Maďarské aj české médiá si všímajú nešťastnú udalosť z prešovského ústavu na výkon väzby, kde si siahol na život bývalý policajný prezident Milan Lučanský. Spomínajú aj Gašpara.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Lučanského samovraždu riešia aj naši susedia
Zdroj: TASR

Slovensko je už dlhšie zaujímavé pre zahraničné portály najmä vzhľadom na nevídanú smršť zatýkaní bývalých vysokopostavených funkcionárov polície, justície a prokuratúry. Samovražda Milana Lučanského priamo v cele je nevídaná.

Stíhaní pre korupciu

Maďarský portál index.hu informuje, že Milan Lučanský leží v nemocnici v kritickom stave. Pripomína, že patrí do skupiny osôb zadržaných NAKA počas viacerých razií v novembri a decembri, ktoré vyvolali veľký verejný rozruch.

„Obvinení sú väčšinou stíhaní pre korupciu, pranie špinavých peňazí, zneužitie právomocí alebo podporu trestnej činnosti,“ píše index.hu.

Český portál novinky.cz pripomína, že Lučanský má na krku vážne obvinenia z korupcie.

„Podľa medializovaných informácií mal vziať na úplatkoch viac ako 500-tisíc eur.“ O väzbe pre bývalého policajného šéfa rozhodol súd, aby nemohol ovplyvňovať svedkov.

Aktualizované 16:30 Milan Lučanský zomrel, zverejnila po 16. hodine na sociálnej sieti bývalá ministerka vnútra Denisa Saková na Facebooku. Viac sa dočítate TU:

Verím slovenskej justícii

Maďarský index.hu pripomína, že Lučanský utrpel podozrivé zranenia v cele už pred dvoma týždňami, ale vyšetrovanie to uzavrelo ako nešťastné zranenie, ktoré si spôsobil sám. Kompetentní aj teraz odmietajú, že by sa už vtedy pokúsil o samovraždu.

Pre české médiá je zaujímavé, že vo väzbe sedí Lučanského predchodca vo funkcii policajného prezidenta Tibor Gašpar. Po rezignácii sa totiž na krátky čas stal poradcom českého ministra vnútra Jana Hamáčka (ČSSD).

Českí čitatelia pod článkom reagujú oveľa miernejšie ako slovenská verejnosť. „Verím slovenskej justícii, najmä ak ide o takú významnú osobu,“ napísal jeden z čitateľov.

Ďalší dodávajú, že „väzbou si prechádzajú tisíce ľudí a hoci ich nikto nemučí, predstava dlhoročného väzenia urobí svoje.“ Viacerí vyslovujú názor, že ak si chce niekto siahnuť na život, je to jeho voľba.

Prečítajte si tiež

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM