rbt Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Sexistické otázky slovenskej reportérky spôsobili ŠKANDÁL!

Zaskočenej Kanaďanke, ktorá je súčasťou nemeckého tímu na majstrovstvách sveta v hokeji, sa RTVS chce ospravedlniť.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Sexistické otázky slovenskej reportérky spôsobili ŠKANDÁL!
Zdroj: www.iihf.com , Facebook.com/Barbora Žiačiková RTVS

Škandál okolo slovenskej redaktorky RTVS Barbory Žiačikovej na majstrovstvách sveta v hokeji vo Fínsku sa nekončí. Riešia ho médiá v krajine organizátora, ale aj v iných štátoch.

Žiadajú zákaz

Fínski novinári dokonca vyzvali organizátorov, aby redaktorke zakázali vstup na ďalšie zápasy. Verejnoprávna televízia tvrdí, že ide o nedorozumenie.

Na Žiačikovej prácu sa sťažovala členka nemeckého trénerského štábu Jessica Campbellová. „V spolupráci s mediálnym manažérom nemeckého tímu iniciuje RTVS opätovné stretnutie oboch žien, na ktorom by kauzu sexistických narážok mohli urovnať,“ informuje český sport.cz.

Čo sa stalo? Žiačiková sa po stredajšom tréningu v Helsinkách 29–ročnej Kanaďanky spýtala: „Aké to je byť atraktívnou ženou, keď je okolo vás toľko príťažlivých mužov? Nemáte niektorých radšej než iných?

Zaskočená Campbellová najskôr reagovala, že nerozumie otázke. Keď ju redaktorka zopakovala, nahnevaná trénerka odpovedala, že hokej je jej práca a s hráčmi má profesionálny vzťah. Výmenu zachytila fínska televízia YLE, ktorá neskôr informovala, že Kanaďanka sa sťažovala vedeniu nemeckého tímu.

Chce všetko vysvetliť

Otázka bola položená pre zábavný program Citronáda bývalého hokejistu Richarda Lintnera," povedala o sexistických narážkach svojej redaktorky RTVS v oficiálnom stanovisku. Televízia skontaktovala nemecký tím a snaží sa o stretnutie, kde by Žiačiková všetko vysvetlila.

Jessica Campbellová sa stala súčasťou nemeckého trénerského tímu pred niekoľkými týždňami. Je zodpovedná napríklad za nácvik hry v oslabení. Je bývalou profesionálnou hokejistkou, raz dokonca hrala aj na ženských majstrovstvách sve­ta.

Fínsky tréner nemeckého hokejového tímu Toni Söderholm v reakcii na incident povedal, že hráči Campbellovú rešpektujú. „Má veľa energie a neúnavne sa snaží hľadať riešenia problémov v našej hre,“ dodal.

Neprehliadnite:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM