MI Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Spor Matoviča so Sulíkom už riešia aj v Kazachstane!

Spravodajská agentúra Kazinform si všíma najmä avizované celoplošné testovanie na Slovensku. Nevynechala však ani premiérove obvinenia Sulíka.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Spor Matoviča so Sulíkom už riešia aj v Kazachstane!
Zdroj: TASR/Martin Baumann , TASR/Jakub Kotian

Ďalšie kolo celoplošného testovania je pre kazašskú agentúru Kazinform už hotová vec, hoci vláda definitívne ešte nerozhodla a SaS je proti. Agentúra však vychádza zo slov premiéra Igora Matoviča, ktorý veľkú operáciu prezentoval ako jednoznačnú záležitosť.

Sulík a obete Covidu

Ostrý spor medzi premiérom Igorom Matovičom a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom už prekročil hranice Slovenska. Kazinform si všíma, že líder OĽaNO tvrdo kritizuje šéfa SaS za pomalý nákup antigénových testov. A nielen to.

„Podľa premiéra je minister hospodárstva zodpovedný za smrť 4 300 ľudí a ekonomické škody do výšky miliardy eur, pretože včas nenakúpil dostatočný počet testov,“ informuje kazašská agentúra.

Obvinenia I. Matoviča tak ovplyvňujú povesť R. Sulíka aj v zahraničí. Nečudo, že šéf SaS sa už proti tvrdým slovám premiéra ostro ohradil. "To už bolo za čiarou. Možno to už napĺňa trestnoprávnu rovinu,“ uviedol následne R. Sulík.

Ďalšie testovanie

Slovensko si získalo celosvetovú pozornosť, keď v októbri uskutočnilo prvé kolo celoplošného testovania obyvateľstva na Covid-19. Pokračovanie akcie je zaujímavé aj pre Kazinform.

„Od budúceho víkendu sa v krajine budú uskutočňovať ďalšie kolá celoplošného testovania na týždennej báze,“ píše kazašská agentúra.

Približuje, že podľa slov premiéra Matoviča sa testovanie bude opakovať dovtedy, kým reprodukčné číslo vírusu neklesne pod hodnotu 0,5. Zmienil aj o novú formu agresívnejšieho britského koronavírusu, ktorý zvyšuje tempo šírenia infekcie.

Prečítajte si tiež

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie