han Správy Regióny

Unikátne VIDEO z presunu mosta popod diaľnicu! KOLOS vážiaci 3-tisíc ton je už na mieste

Most vážiaci 3 000 ton, ktorý prevedie diaľnicu D1 nad diaľnicou D4, sa v sobotu večer posúval na svoje miesto, a to vďaka špeciálnej technológii.

Zdroj: YouTube.com

„Mostný objekt na diaľnici D1 prepojí úseky diaľnice D4 Jarovce – Ivanka, sever a D4 Ivanka, sever – Rača,“ informovala vedúca oddelenia komunikácie Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Eva Žgravčáková.

V sobotu sa uskutočnili práce na pravom moste, v smere z Bratislavy do Senca. Ľavý most D1/D4, pred Bratislavou v smere zo Senca, sa umiestňoval na prelome januára a februára.

Päťdesiatka pracovníkov podľa Žgravčákovej realizovala práce nonstop. Najskôr sa most nadvihol a pomocou hydrauliky sa zasunul na miesto určenia. Posúvanie trvalo zhruba tri hodiny. V následných dňoch prebiehal spätný zásyp a natiahli sa asfaltové vrstvy, všetko pri plnej diaľničnej premávke len s miernymi dopravnými obmedzeniami. Viac uvidíte aj TU.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Priamy prenos z posúvania mosta na križovatke D1 / D4

Posted by Národná diaľničná spoločnosť on Saturday, February 20, 2021

Exkluzívny priamy prenos z posúvania 3000 ton vážiacej mostnej konštrukcie unikátnou technológiouna mieste budúcej križovatky diaľnic D1 / D4.

Posted by Andrej Doležal - minister dopravy a výstavby SR on Saturday, February 20, 2021
Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM