Zo zahraničia

TISÍCE Nemcov v uliciach: Protestovali proti povinnému očkovaniu

V Nemecku protestovali proti povinnému očkovaniu tisíce ľudí. Demonštrácie sa konali vo viacerých mestách.

Ilustračný obrázok k článku TISÍCE Nemcov v uliciach: Protestovali proti povinnému očkovaniu
Zdroj: TASR/AP

Tisíce ľudí protestovali v sobotu vo viacerých nemeckých mestách proti povinnému očkovaniu proti koronavírusu a opatreniam, ktoré majú zabrániť jeho šíreniu, informovala agentúra DPA.

V súčasnosti sa v Nemecku diskutuje o zavedení povinného očkovania pre určité skupiny. Zároveň sa rozbieha očkovanie detí na základe odporúčaní popredného očkovacieho orgánu v krajine, ale prieskumy ukazujú, že rodičia sú v tejto otázke rozdelení, uviedla DPA.

Tisíce ľudí v uliciach

Podľa polície ľudia v meste Hamburg pochodovali v niekoľkých blokoch centrom mesta. „Nie povinnému očkovaniu!“ bolo napísané na mnohých svojpomocne vyrobených transparentoch. Organizátori akcie opakovane vyzývali účastníkov, aby zachovali pokoj a nasadili si pokrývky dýchacích ciest.

Na demonštrácii pod heslom „Ruky preč od našich detí“ sa podľa polície očakáva účasť približne 8 000 ľudí.

Mladí socialisti, Mladí zelení a skupiny z ľavicovej scény zvolali v Hamburgu tri protidemonštrácie, na ktorých sa podľa polície očakáva účasť takmer 1 000 ľudí.

Odporcovia povinného očkovania demonštrovali aj v centre mesta Düsseldorf. Na protest sa zaregistrovalo približne 1 000 ľudí. Polícia však počet odhadla na približne 4 000. Zaregis­trovali tam aj protidemonštráciu s približne 200 účastníkmi.

Prečítajte si tiež

Minulý víkend prekvapilo úrady v Düsseldorfe množstvo účastníkov demonštrácie proti povinnému očkovaniu. Namiesto 300 prihlásených prišlo podľa polície približne 2 500 ľudí.

V centre mesta Schwerin sa zhromaždilo v sobotu na proteste približne 1 900 ľudí. Zhromaždenie bolo pokojné. Prítomných bolo veľa rodín. Organizátori očakávali 1 700 účastníkov. Očakávalo sa aj protizhromaždenie so 60 demonštrantmi.

Zakázaná demonštrácia

Niekoľko stoviek ľudí demonštrovalo v kolóne áut v meste Drážďany. Podľa polície prešlo cez centrum mesta 185 vozidiel. Účastníci mali pripevnené k vozidlám transparenty a plagáty. Požadovali koniec obmedzení súvisiacich s pandémiou a vyjadrovali sa proti povinnému očkovaniu.

Protesty boli naplánované aj v meste Freiburg s očakávanou účasťou 2 500 ľudí a v meste Neumarkt s 1 500 účastníkmi, ako aj niekoľko menších demonštrácií v meste Hannover.

Demonštráciu v Berlíne polícia zakázala. Registrovaných bolo približne 2 000 účastníkov. Podľa polície bolo dôvodom zákazu očakávané porušenie pravidiel, ako je povinnosť nosiť rúško či dodržiavať odstup.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM