han Politika

Uplynie rok od smrti Milana Lučanského: V akej fáze je VYŠETROVANIE?

Už je to rok, čo sa Slovensko dozvedelo smutnú správu o tom, že sa bývalý policajný prezident Milan Lučanský pokúsil vo väzbe o samovraždu .Na druhý deň zomrel.

Ilustračný obrázok k článku Uplynie rok od smrti Milana Lučanského: V akej fáze je VYŠETROVANIE?
Zdroj: TASR/Marko Erd

Bude rekonštrukcia

Vyšetrovanie úmrtia bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského ešte neukončili. Rekonštrukcia udalostí, ktoré viedli k jeho smrti, by sa mala uskutočniť v druhej polovici januára 2022. TASR to potvrdil hovorca Krajskej prokuratúry (KP) Prešov Marián Spišák.

„Po jej vykonaní a vyhodnotení všetkých zabezpečených dôkazov v priebehu vyšetrovania bude možné zákonne rozhodnúť,“ podotkol hovorca.

Lučanský zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako sa mal 29. decembra 2020 v ústave na výkon väzby a trestu odňatia slobody v Prešove pokúsiť o samovraždu. Vo väzbe bol pre obvinenia z korupčnej trestnej činnosti.

Prípadom sa zaoberala aj nezávislá kontrolná komisia. Nezistila skutočnosti, ktoré by spochybňovali verziu, že príčinou smrti Lučanského bol samovražedný pokus.

Komisiu tvorilo takmer 20 členov. Okrem politikov boli jej súčasťou tiež experti.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM