han Zo zahraničia

V Maďarsku vyčíňalo slabšie TORNÁDO: Takéto škody napáchalo kúsok od Slovenska! FOTO

Zhoršujúce sa počasie pociťujeme v nedeľu (24. 4.) aj na území Slovenska, no u našich južných susedov s najväčšou pravdepodobnosťou zaznamenali tornádo!

Ilustračný obrázok k článku V Maďarsku vyčíňalo slabšie TORNÁDO: Takéto škody napáchalo kúsok od Slovenska! FOTO
5
Galéria

Ako uvádza portál imeteo.sk, neďaleko maďarského mesta Miškovec sa dnes popoludní s veľkou pravdepodobnosťou vyskytlo tornádo. To malo poškodiť viacero domov v dedinke Onod.

„Na severovýchode Maďarska sa dnes popoludní vyskytli intenzívne búrky. Objavila sa tam aj supercelárna búrka, ktorá tam s vysokou pravdepodobnosťou priniesla aj tornádo,“ píše web o počasí.

Značné škody

Podľa dostupných informácií sa búrka prehnala časťou mesta Miškovec a mala vykazovať na radare jasné supercelárne črty. „Okrem toho, že mala iný smer, ako ostatné búrky v oblasti, na radare javila aj známky hákovitého echa. Práve to je jasnou črtou silnej rotácie v prízemnej vrstve búrkovej oblačnosti,“ informuje imeteo.sk.

Na sociálnych sieťach sa zhromažďujú fotografie a videá, na ktorých je vidieť škoda, ktoré silná búrka napáchala. Okrem zničenej a strhnutej strešnej krytiny, porozbíjala aj okná a povytrhávala stromy zo zeme.

„Takéto škody mohol spôsobiť aj downburst, čo je silný vietor pri prechode búrok, no vzhľadom na príliš lokálne škody to vyzerá na slabšie tornádo,“ dodávajú na spomínanej webovej stránke.

Ďalšie aktuálne témy

Len pár kilometrov od hraníc s Maďarskom vyčíňalo tornádo
5
Galéria
Zdroj: imeteo.sk/dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM