han Zo Slovenska

Vedec Čekan a jeho prognóza na najbližšie týždne: Môžeme sa tešiť na normálne LETO!

Odborník, vedec a špecialista v molekulárnej biológii sa vyjadril k tomu, čo nás čaká. Pavol Čekan predpovedá, že pri správnom dodržovaní opatrení, môžeme mať naozajstné leto.

Ilustračný obrázok k článku Vedec Čekan a jeho prognóza na najbližšie týždne: Môžeme sa tešiť na normálne LETO!
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Aj Čekan sa ku aktuálnej situácii ohľadom COVID-19 vyjadruje na sociálnej sieti a jeho posledný status je pre všetkých Slovákov optimistický. Nazval ho: Výborná správa na tento týždeň.

Klesajúci trend

Čísla ukazujúce aktuálny stav pandémie majú u nás klesajúcu tendenciu, čo vlieva nádej na návrat do tradičného života spred vyčíňania koronavírusu. „Naďalej výrazne klesá počet hospitalizovaných. Dokonca klesol aj počet pacientov pripojených na pľúcnu ventiláciu,“ vyhlásil Čekan vo svojom príspevku na Facebooku. „Pokračujeme aj v poklese infikovaných koronavírusom (druhý obrázok), čo sú naozaj výborné správy indikujúce ústup pandémie na Slovensku,“ dodal.

Pandémia koronavírusu na Slovensku

Aké bude leto?

Čekan sa pozastavil aj pri tom, prečo má Slovensko v boji s pandémiou navrch. „Dôvodov môže byť hneď niekoľko: Poctivé dodržiavanie karanténnych a lockdown opatrení, premorenie obyvateľstva po ťažkých posledných mesiacoch šírenia britskej mutácie na Slovensku, dobré preočkovanie rizikových skupín, lepšie počasie umožňujúce vetranie miestností,“ zamyslel sa Čekan.

Lenže, hlavne záver predpovede uznávaného odborníka je potešujúci. „Ak tento trend vydrží aj tento týždeň, o tom som presvedčený, môžeme postupne otvárať školy, terasy, kaderníctva, vonkajšie športoviská, maloobchodné predajne,“ píše Pavol Čekan.

„Sen o normálnom lete s otvorenými kúpaliskami, koncertami, hotelmi, gastroprevádzkami, športoviskami, dovolenkami môže byť skutočnosťou. Ale buďme ešte opatrní, aby sme zastavili šírenie koronavírusu čo najviac, očkujme sa, dodržujme ROR a naozaj bude dobre!“ uzavrel.

FOTO: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Koronavírus vo svete

VÝBORNÁ SPRÁVA NA TENTO TÝŽDEŇ: 👍💙🙏 ✅ Naďalej výrazne klesá počet hospitalizovaných na COVID-19 (prvý obrázok)....

Posted by Pavol Cekan on Monday, April 12, 2021
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM