ELA Magazín Lifestyle

Veľké ČISTKY v TV Barrandov: KONIEC najznámejších relácií! Uvidia diváci Nebezpečné vzťahy?

Česká komerčná televízia Barrandov, ktorá je dostupná aj slovenskému divákovi a má množstvo obľúbených relácií, plánuje od júla výrazné zmeny vo svojom vysielaní.

Ilustračný obrázok k článku Veľké ČISTKY v TV Barrandov: KONIEC najznámejších relácií! Uvidia diváci Nebezpečné vzťahy?
Zdroj: YouTube.com/TV Barrandov

Veľké zmeny

K zmene prichádza len pár týždňov po tom, ako prevádzkovateľa televízie (spoločnosť Empresa Media) ovládol Jan Čermák. Okrem hlavnej stanice získal aj menšie stanice Kino Barrandov a Barrandov Krimi. Všetky kanály sú šírené aj na Slovensku a ponúkajú ich takmer všetci operátori na trhu.

Množstvo relácií pôvodného majiteľa Jaromíra Soukupa skončí, upozornil portál Médiář.cz. Marketingový riaditeľ prevádzkovateľa stanice tvrdí, že zmeny neznamenajú, že sa Soukup už vo vysielaní neobjaví.

„Programové plány hlavného kanála televízie Barrandov na prvý júlový týždeň už neobsahujú žiadnu z relácií, ktoré doteraz moderuje niekdajší majiteľ a riaditeľ tejto stanice Jaromír Soukup,“ približuje český portál.

Nízke čísla

Celodenný podiel troch kanálov Barrandov dosiahol v máji podľa Médiářu len 2,08 percenta v skupine 15-ročných a starších a u mladších divákov (diváci v skupine 15–54) len 0,8 percenta. Na konci roka 2016, keď odchádzal z Barrandova slovenský manažér František Borovský, dosiahla skupina trhový podiel viac ako 8 percent.

Program Barrandov bol doplnený o romantické a kriminálne seriály, ale aj seriál Netflixu El Chapo. Televízia by mala začať opäť priniesť bežné spravodajstvo a nie len komentovanie aktuálnych udalostí Jaromírom Soukupom. Na jeseň sa má program zmeniť s cieľom získať ďalších divákov.

Trpký koniec Musila

Slovenského diváka zrejme najviac zaujímajú Nebezpečné vzťahy s Honzom Musilom, ktoré patria k TOP programom TV Barrandov.

Už pár mesiacov ale netočia nové diely, a ako to tak vyzerá, ani žiadny ďalší nový sa už nenatočí. Podľa informácií eXtra.cz sa totiž rozhodol rezignovať na to, že by mohla fungovať spolupráca s televíziou aj pod novým vlastníkom po zbavení sa Jaromíra Soukupa.

Titul má svojich stálych divákov a tí vedia, že TV Barrandov už vysiela len reprízy a nie nové diely. TVB sa snažila s tvorcom dohovoriť na pokračovaní spolupráce, ale podľa eXtra.cz k tomu už nedôjde.

„Honza veril, že s novým spolumajiteľom a teraz už vlastne stopercentným majiteľom nastanú nové poriadky a profesionalita, ale cítil som z neho sklamanie. Vraj toto nemá za potrebné,“ povedal eXtra.cz zdroj zo štábu Nebezpečných vzťahov, ktorý chcel ostať v anonymite.

Prečítajte si aj:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM