Rastislav Búgel Ostatné športy

Veľký MANUÁL pre fanúšikov: Všetko, čo potrebujete vedieť o SVETOVOM pohári v Jasnej

Oči milovníkov lyžovania z celého sveta sa budú počas víkendu upierať na stredisko Jasná. Konať sa tam budú preteky Svetového pohára.

Ilustračný obrázok k článku Veľký MANUÁL pre fanúšikov: Všetko, čo potrebujete vedieť o SVETOVOM pohári v Jasnej
5
Galéria
Zdroj: TASR/Branislav Račko , TASR/Martin Baumann

Kyvadlová doprava

Počas podujatia bude zabezpečená kyvadlová doprava zo záchytných parkovísk. Premávať bude približne 100 autobusov. Kyvadlová doprava bude premávať zo všetkých záchytných aj platených parkovísk a železničnej stanice v Liptovskom Mikuláši v pravidelných krátkych časových intervaloch (v sobotu aj nedeľu v čase 4.00 – 21.00 hod.). Okrem kyvadlovej dopravy budete môcť využiť aj doplnené skoré ranné a večerné spoje.

Ak máte vstupenky PUBLIC do lokality Koliesko, z kyvadlovej dopravy vystúpite na zastávke Biela Púť, prejdete pred infocentrum, vyjdete po upravenej zjazdovke ku kontrolnému bodu vstupeniek. Pešia cesta Biela Púť – Koliesko trvá pokojnou chôdzou cca 20 minút. „Na prírodnej tribúne vás žiadame o zvýšenú opatrnosť,“ vyzvali organizátori.

Zverejnili aj návod pre držiteľov PUBLIC vstupeniek do lokality Priehyba. Z kyvadlovej dopravy môžete vystúpiť na Záhradkách alebo Bielej Púti. Zo Záhradiek vás vyvezie lanovka B2. Z Bielej Púte vás vyvezie lanovka A6. Lanovka do lokality Priehyba je v cene vstupenky.

Ak si chcete užiť FUN RÁDIO FANZONE Biela Púť, z kyvadlovej dopravy vystúpite na Bielej Púti, prejdete pred infocentrum, kde sa nachádza stage.

Kyvadlová doprava je bezplatná!

Rozšírili kapacitu vlakov

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) vypraví na Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní FIS AUDI SKI WORLD CUP JASNÁ vlaky s extra kapacitou. Spoje pôjdu v sobotu 20. januára a v nedeľu 21. januára.

„Zo západu, ale aj z východného Slovenska posilňujeme železničnú dopravu, aby sme umožnili čo najviac fanúšikom povzbudiť na Svetovom pohári v Jasnej našu Petru Vlhovú. 16 expresných vlakov s navýšenou kapacitou vozňov podporí plynulú prepravu nielen všetkých stúpencov podujatia, ale aj lyžovania, keďže vďaka našej iniciatíve si môžu naši cestujúci vziať do vlakov lyžiarsku výbavu, a popri podujatí si v stredisku Jasná aj zalyžovať,“ uviedol generálny riaditeľ ZSSK Peter Helexa.

Na trase Bratislava – Liptovský Mikuláš a späť poskytne ZSSK v sobotu 20. januára celkom 24 vlakov a 21. januára, v nedeľu, 26 vlakov. Medzi Košicami a Liptovským Mikulášom môžu cestujúci v sobotu využiť 30 vlakov, zatiaľ čo v nedeľu bude k dispozícii 31 vlakov.

Dron nechajte doma!

Deň pred začiatkom podujatia organizátor upozornil na zákaz používania dronov. „Počas celého podujatia platí prísny zákaz používania dronu. Zakázané je aj vnášať dron do strediska. Zákaz platí nie len pre zóny so vstupenkami, ale aj pre verejne prístupnú zónu na Bielej Púti a zvyšok strediska,“ informuje na sociálnej sieti.

Termíny pretekov

V sobotu (20. januára) odštartuje o 9.30 hodine prvé kolo obrovského slalomu. Druhé kolo je na programe o 13.00 hodine.

V nedeľu (21. januára) sa o 9.30 hodine pretekárky postavia na prvé kolo slalomu. Druhé kolo odštartuje o 12.15 hodine.

Na svoje si prídu aj diváci pri televíznych obrazovkách. Priame prenosy zo Svetového pohára v Jasnej uvidia vo vysielaní JOJ Šport.

Preteky by sa mali vysielať do približne 30 krajín sveta a odhaduje sa, že ich bude sledovať približne 150 miliónov divákov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Svetový pohár v Jasnej
5
Galéria
Zdroj: ZSSK
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM