Magazín

VRÁSKY nie sú len o veku: Niektoré si vyrábate pri BEŽNÝCH činnostiach!

Za vráskami nie je len vek! Ak budete robiť niektoré činnosti, nepomôže vám ani kvalitný krém či drahé procedúry.

Ilustračný obrázok k článku VRÁSKY nie sú len o veku:  Niektoré si vyrábate pri BEŽNÝCH činnostiach!
Zdroj: pixabay.com , pixabay.com , pixabay.com

Za vznikom vrások nemusí byť vždy len vek. Existujú určité činnosti či zlozvyky, ktoré majú dopad na vašu tvár – vďaka nim je oveľa skôr vráskavejšia a pôsobí unavenejším dojmom. Dobrou správou je, že obmedzením týchto aktivít možno docieliť pevnejšiu tvár.

1) Slamky a cigarety

Vedeli ste, že slamka by mala byť v prípade vrások vašim úhlavným nepriateľom? Ak si takto vychutnávate nápoje, koledujete si zbytočne o nepekné ryhy. Srkaním sa opakovane sťahuje koža okolo úst, a skôr či neskôr vás budú zdobiť nepekné vejárovité vrásky. Presne tie isté trápia aj fajčiarky. Nechcete sa vzdať slamiek či cigariet? V tom prípade nezabudnite pravidelne používať anti-aging produkty a krémy zamerané na jemné vrásky, ochabnutú pleť a redukciu vrások.

2. Opakujúce sa pohyby

Aj prehnané mimické pohyby môžu spôsobiť vrásky. Tie sú síce prejavom šťastného života či hnevu, ale svojich majiteľov poznačia vráskami. Kde? Najčastejšie na čele a medzi obočím, stračími nôžkami po stranách očí a okolo úst alebo v hornej časti nosa. Ako proti nim bojovať? Skúste si počas rôznych situácii uvedomovať zmeny na svojej tvári a zjemniť svoj výraz. Pleť môžete spevniť tvarovou jogou. Botox v týchto oblastiach môže pomôcť, no nedokáže tak efektívne zvrátiť hlboké vrásky.

3. Šport

Ak sa venujete športovým aktivitám, zbystrite pozornosť. „Behanie a športovanie ako také vašej kráse len a len prospieva. Ale iba za predpokladu, že pred aj po tejto aktivite budete venovať svojej pleti dostatočnú starostlivosť. Pri športe sa totiž dokážete poriadne zapotiť a najmä pri športovaní vonku nasaje vaša tvár všetky nečistoty ako špongia,“ píše The Ohio State University Wexner Medical Center. Pred tým, než si obujete bežecké tenisky a vyrazíte, nezabudnite si tvár odlíčiť od make-upu a použiť krém s SPF faktorom. Po športovej aktivite si tvár dôkladne očistite a neneste na tvár hydratačný krém. Pokožka nebude stiahnutá a dehydratovaná.

Dve polohy pri spánku vám môžu pridať niekoľko rokov naviac. Ako je to možné? Prečítate na druhej strane.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM