Rastislav Búgel Zo Slovenska

Vybavujete si doklady? Stačí JEDINÁ chyba a systém vás ZABLOKUJE na 60 dní!

Ak si potrebujete vybaviť doklady, mali by ste si dať veľký pozor. Jediná chyba vám môže spôsobiť poriadne problémy.

Ilustračný obrázok k článku Vybavujete si doklady? Stačí JEDINÁ chyba a systém vás ZABLOKUJE na 60 dní!
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Ministerstvo vnútra v minulom roku upravilo elektronický rezervačný systém. „Rezervačný systém je po novom odolnejší voči zneužívaniu zo strany subjektov, ktoré využívaním voľne prístupných metadát obsadzovali väčšinu termínov, vo veľkej miere aj fiktívnymi osobami, čo v praxi znamenalo, že na zarezervovaný termín sa na pracovisko nik nedostavil,“ informoval vtedy rezort.

Nový systém však so sebou priniesol aj niekoľko problémov.

Obmedzený počet rezervácií

„Jedna konkrétna osoba si môže vytvoriť maximálne dve rezervácie na jednu agendu v priebehu 15-tich kalendárnych dní. Ak žiadateľ toto pravidlo nedodrží, rezervácia sa v procese záverečnej kontroly automaticky zruší,“ opisuje ministerstvo jedno z prijatých opatrení.

„Odstrihne“ vás na 60 dní

Ako upozornil portál topspeed.sk, nastať môžu aj problémy. Tie vás totiž čakajú, ak máte zarezervovaný termín, no z nejakého dôvodu sa nemôžete dostaviť.

„Ak žiadateľ, ktorý neplánuje využiť zarezervovaný termín, rezerváciu riadne nezruší najmenej 12 hodín pred termínom, systém ho zablokuje na 60 dní na všetky agendy, kde sa možno objednať, a to od dátumu vynechanej rezervácie. Ministerstvo vnútra upozorňuje, že aj v prípade riadne zrušenej rezervácie platí pravidlo, že žiadateľ môže mať maximálne dve rezervácie na jednu agendu v priebehu 15 kalendárnych dní, čiže zrušená rezervácia sa pokladá za rezerváciu využitú,“ upozornilo ministerstvo vnútra.

Ako uviedol portál topspeed.sk, boj proti podvodníkom je správny. No v tomto prípade môže nastať situácia, kedy sa napríklad motorista nemôže dostaviť kvôli chorobe alebo inému objektívnemu dôvodu a nestihne termín.

Počkať si tak bude musieť 60 dní, kým ho elektronický rezervačný systém odblokuje.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM