Aktualizované Anton Hrachovský Krimi

Výpoveď, z ktorej zamrazí! Zabijak opísal momenty vraždy Kuciaka a Kušnírovej, VIDEO

Obžalovaný z vraždy Jána Kuciaka Miroslav Marček vypovedá pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. Popísal, ako zavraždil mladú dvojicu.

Zdroj: Dnes24.sk

Video: Otec Jána Kuciaka a matka Martiny Kušnírovej reagujú na ospravedlnenie strelca Miroslava Marčeka.

Obžalovaný Miroslav Marček sa k vražde priznal aj v pondelok 13. januára 2020 pred súdom. Vo svojej svedeckej výpovedi uviedol presný opis skutku.

Zabijak opísal priebeh vraždy

„Zaklopal som na dvere, otvoril mi pán Kuciak. Jeho som zasiahol do hrude. Ona (Martina Kušnírová, pozn. TASR) vbehla do kuchyne, ja som išiel za ňou a tam som trafil aj ju. Videl som miesto zásahu. Viem, že bola hneď mŕtva. Pri odchádzaní som ešte raz vystrelil na Jána Kuciaka, ktorý ležal na schodoch,“ uviedol Miroslav Marček vo svojej výpovedi.

„Pán Andruskó dosť tlačil na to, aby sme to vykonali,“ uviedol Miroslav Marček ako odpoveď na otázku, prečo zavraždili aj Kušnírovú, keď videl, že je doma. Vraždu chceli pôvodne vykonať už 19. februára, avšak vtedy sa u Jána Kuciaka nachádzali taktiež viaceré osoby.

Počas vykonávania dvojnásobnej vraždy sa po zastrelení Kušnírovej mala zaseknúť Miroslavovi Marčekovi zbraň. Následne dvakrát obtiahol uzáver, vďaka čomu vypadli zo zbrane dve plné nábojnice. Krátko po medializácii vraždy sa objavili informácie, že mal byť zanechaný na mieste činu odkaz v podobe dvoch nábojníc.

Za vraždu Kuciaka mali inkasovať spolu s jeho bratancom Tomášom Szabóom 35-tisíc až 40-tisíc eur, presnú sumu si nepamätá. Objednávku mal zadať Zoltán Andruskó Tomášovi Szabó.

Kuciaka chceli uniesť

Pôvodne mali novinára uniesť, avšak Tomáš Szabó podľa Miroslava Marčeka uviedol, že to nie je možné. „Povedal mu, že v dnešnej dobe sa to už nedá,“ uviedol Miroslav Marček na margo možného únosu. Miroslavovi Marčekovi mal Andruskó ukázať aj viaceré fotografie Kuciaka.

Na skutok im mal odovzdať Andruskó na žiadosť Tomáša Szabóa dva mobilné telefóny. Tie mali slúžiť iba na signál po vražde, ktorým bolo prezvonenie. To sa podľa Miroslava Marčeka aj stalo. Svoj telefón po skutku zničil, Tomáš Szabó si ho podľa neho nechal.

Pôvodná objednávka bola podľa Miroslava Marčeka na vraždu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Maroša Žilinku. Ten dozoruje kauzu Technopol Servis, ako aj kauzu Donovaly.

Vo svojej výpovedi ďalej uviedol, že Mariana Kočnera pozná len z médií.

Jeho výsluch momentálne vedú prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry a následne sa budú pýtať obhajcovia obžalovaných, potom splnomocnenci poškodených.

Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní Marian Kočner, Alena Zsuzsová, Tomáš Szabó a Miroslav Marček. Marian Kočner si mal podľa prokuratúry objednať Kuciakovu vraždu z dôvodu pomsty za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.

Hlavné pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka
14
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

Najčítanejšie