han Ako ušetriť

Neustále ZDRAŽOVANIE uťahuje Slovákom opasky: Čo spraví vojna s cenami POTRAVÍN?

Napriek dramatickej situácii na Ukrajine zatiaľ nemá táto vojna priamy, výrazný dosah na obchod s potravinami v SR.

Ilustračný obrázok k článku Neustále ZDRAŽOVANIE uťahuje Slovákom opasky: Čo spraví vojna s cenami POTRAVÍN?
Zdroj: Milan Hanzel/Dnes24.sk

Vzájomný zahraničný obchod v tejto oblasti s Ukrajinou, ale aj s Ruskom nie je totiž taký veľký. Uviedla to pre TASR Nadežda Machútová, prezidentka Zväzu obchodu (ZO) SR.

„Kontinuálny prísun tovaru pre naše obchody zatiaľ nie je narušený. Situáciu považujeme v súčasnosti za stabilnú a neustále ju monitorujeme v širšom kontexte, teda spolu aj s našimi dodávateľmi. Zatiaľ evidujeme aj v prvovýrobe dostatok základných surovín,“ spresnila.

Obavy z cien energií

Faktom sú však podľa Machútovej vysoké ceny energií, ktoré sa pod vplyvom medzinárodných sankcií môžu len zvyšovať, a zaznamenal sa aj okamžitý nárast a výkyvy cien základných komodít na svetových burzách.

„Táto nepredstaviteľná hrôza vplýva prirodzene na nás všetkých a členovia Zväzu obchodu SR aktívne pomáhajú finančne alebo dodávaním nevyhnutného potrebného tovaru, či už na našom území, alebo dodávkami priamo na Ukrajinu. Taktiež poskytujú cez svoje firmy ubytovanie postihnutým rodinám svojich zamestnancov, prípadne rodinám obchodných partnerov a priateľov,“ podčiarkla.

„Sme pripravení poskytovať akúkoľvek potrebnú pomoc dlhodobo, ale členovia Zväzu obchodu SR nepovažujú za vhodné tieto aktivity podrobnejšie komunikovať z hľadiska svojho marketingu a PR, keďže ide o dobrovoľnú pomoc na zmiernenie dosahov ľudského nešťastia,“ dodala prezidentka ZO SR.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM