Monika Hanigovská Magazín Cestovanie

Bude drahá dovolenka: Stúpli palivové príplatky. Drahšie sa zveziete aj k Jadranu

Máte všetky náklady na dovolenku zrátané? Nemusí to byť konečné číslo, a je pravdepodobné, že si toľkoto ešte priplatíte.

Ilustračný obrázok k článku Bude drahá dovolenka: Stúpli palivové príplatky. Drahšie sa zveziete aj k Jadranu
Zdroj: pixabay.com , pixabay.com

Drahšie pohonné látky tlačia aj na ceny letných zájazdov. Slováci sa musia pripraviť na to, že vysnívaná dovolenka bude o niečo drahšia ako pred rokom. Ako upozorňujú odborníci, vyššie náklady pocítime pri doprave autom, ale i vtedy, ak zamierime k oblakom.

Do Chorvátska drahšie

Za dve plné nádrže k „slovenskému moru“ si priplatíme minimálne o 50 eur viac, ako vlani. No tento trend nedosiahol svoj vrchol! „Očakávame, že počas letného obdobia by tie ceny pohonných látok mohli ešte rásť a to aj vzhľadom na vývoj cien na ropnom trhu,“ upozornila analytička 365 Bank Jana Glasová pre noviny.sk.

Palivové príplatky a doúčtovanie ceny

Zabudnite aj na lacné letenky, niektoré cestovné kancelárie si pýtajú príplatky: „Tie palivové príplatky sa pohybujú od 15 do 60 eur,“ informuje majiteľka CK Elit Lívia Čajová.

Ak ste zaplatili za zájazd i pred mesiacmi, môžete sa dozvedieť nepríjemnú správu. „Zmluva obsahuje aj klauzulu, na základe ktorej môže letecká spoločnosť doúčtovať cenu paliva v prípade, že tá dramaticky vzrastie,“ povedal prezident SACKA Roman Berkes.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM