MI Cestovanie Ako ušetriť

Dovolenkári, pozor! Chcete LACNO do tepla? Extra zľavy First moment platia už len pár dní

Ak chcete letnú dovolenku o 40 percent lacnejšiu, rýchlo objednávajte. V pondelok 31. januára ukončí väčšina cestoviek predaj First moment zájazdov.

Ilustračný obrázok k článku Dovolenkári, pozor! Chcete LACNO do tepla? Extra zľavy First moment platia už len pár dní
Zdroj: TASR/AP

Flex tarif

Pandémia koronavírusu sa ešte neskončila. Hoci sa vo všeobecnosti očakáva, že leto 2022 by už mohlo fungovať viac – menej ako pred koronavírusom, nič nie je isté. Vždy je lepšie sa poistiť pre prípad nutnosti stornovať dovolenku.

Skúste si vyhliadnuť cestovku, ktorá ponúka Flex tarif, teda možnosť bezplatne stornovať dovolenku dva týždne pred nástupom na pobyt a to bez udania dôvodu.

Služba špeciálneho storna môže mať v rôznych cestovkách rôzne názvy a jej cena záleží od hodnoty celého zájazdu, ktorý si chcete takto poistiť. Inou alternatívou je vybaviť si samostatné covid-poistenie dovolenky v poisťovni.

Porovnávajte ceny!

Aj pri First minute dovolenkách platí, že ich ponúkajú viaceré konkurenčné cestovky a preto je výhodné sa trochu pohrabať v ich ponukách. Ak si ten istý zájazd vyhľadáte na internete v rôznych cestovných kanceláriách, môžete zistiť, že niekde ho ponúkajú lacnejšie.

Dobrou pomôckou pri hľadaní cenovo najvýhodnejšej ponuky sú rôzne porovnávače dovoleniek, napríklad invia.sk alebo refundo.sk.

Ak ste jazykovo vybavení, určite vyskúšajte pozrieť si aj stránky zahraničných cestoviek. Najmä rakúske a nemecké kancelárie ponúkajú často lacnejšie zájazdy s lepšími službami.

Dôvodom je väčší trh i konkurencia. V takom prípade však počítajte s odletom z Viedne alebo iného zahraničného letiska.

Článok vznikol v spolupráci s mobilným operátorom 4ka.

Šetrite ešte viac

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM