han Politika

Drucker a Hlina sa SPOJILI: Dobrá voľba má nové meno! Spoločne, ale bez Fica a Matoviča

Expredseda neparlamentného KDH Alojz Hlina sa spája so šéfom mimoparlamentnej Dobrej voľby Tomášom Druckerom. Hlina sa stane súčasťou strany, ktorá sa bude po novom volať Dobrá voľba a Umiernení.

Ilustračný obrázok k článku Drucker a Hlina sa SPOJILI: Dobrá voľba má nové meno! Spoločne, ale bez Fica a Matoviča
7
Galéria
Zdroj: TASR/Daniel Veselský

Hlina sa stane súčasťou strany, ktorá sa bude po novom volať Dobrá voľba a Umiernení. Informovali o tom spoločne na stredajšej tlačovej konferencii, na ktorej predstavili tzv. vianočnú dohodu. Jej cieľom je vytvoriť stredovú politickú alternatívu voči „súčasnej chaotickej vláde aj čoraz extrémnejšej parlamentnej opozícii“.

Išli by ste voliť túto stranu?

Nie

Slová Hlinu

Na Slovensku sú podľa Druckera stovky tisíc opustených stredových voličov, ktorých nikto v parlamente nereprezentuje. „Sú to ľudia, ktorí nechcú návrat do minulosti, ale odmietajú aj chaos v podaní súčasnej vlády. O ich dôveru sa chceme uchádzať,“ vyhlásil a dodal, že sú otvorení spolupráci s tými, ktorí majú stredovo-hodnotovú orientáciu.

S Dobrou voľbou sa spája Hlinova Platforma umiernených konzervatívcov. „Bolo by problém, keby túto koalíciu nahradila vláda Smeru a extrémistov, ku ktorým by sa pravdepodobne pridal aj Hlas,“ povedal Hlina.

„Vidíme, že naľavo sa formuje sociálno-liberálna progresívna alternatíva voči vláde. V strede a v pravom strede však zatiaľ neexistuje silnejšia alternatíva voči politickému cirkusu vo vláde a voči politickému extrému v opozícii. Tam je priestor, stred musí vytvoriť alternatívu voči tomu, čo dnes zažívame,“ doplnil.

Čo na to Drucker?

Podľa Druckera treba zvýšiť rozpočet pre zdravotníctvo, napísali preto aj list vládnym predstaviteľom, aby prehodnotili vyčlenenie peňazí pre túto oblasť. Schválenú reformu nemocníc odmieta. „Som zástanca reforiem zdravotníctva, ale to, čo sa schválilo, je zlý zákon, zlý paškvil,“ skonštatoval Drucker, ktorý bol v minulosti ministrom zdravotníctva. Hlina zase žiada odškodnenie podnikateľov.

Podpora vlády dosahuje podľa nich sotva tretinu voličov a nemá potenciál po voľbách pokračovať. „Spájame sa v záujme toho, aby sme vrátili politickú nádej ľuďom umierneného pravého stredu,“ povedal Hlina.


Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Drucker a Hlina sa spojili
7
Galéria
Zdroj: TASR/Daniel Veselský
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM