han Magazín Cestovanie

HÁDKA pilotov počas letu: Najprv sa zdrapli za golier, potom sa POBILI! Ako pristáli?

Dvoch pilotov francúzskej leteckej spoločnosti Air France suspendovali po tom, čo sa počas letu pobili v kokpite lietadla.

Ilustračný obrázok k článku HÁDKA pilotov počas letu: Najprv sa zdrapli za golier, potom sa POBILI! Ako pristáli?
Zdroj: www.unsplash.com

S odvolaním sa na predstaviteľa aerolínií o tom v nedeľu informovala agentúra AP.

K incidentu došlo ešte v júni na linke Ženeva-Paríž. Fyzická potýčka pilotov podľa Air France nijako neovplyvnila zvyšok letu a lietadlo napokon bezpečne pristálo.

Priebeh bitky

Podľa švajčiarskych novín La Tribune sa pilot a druhý pilot lietadla pohádali už krátko po štarte.

Vzájomne sa pritom zdrapili za golier po tom, čo jeden druhého udrel. Do sporu následne zasiahol palubný personál a jeden z jeho členov zostal s pilotmi v kokpite do konca letu.

Správy o incidente sa objavili po tom, čo francúzsky Úrad vyšetrovania a analýz pre bezpečnosť civilného letectva (BEA) uviedol, že niektorí piloti nie sú dostatočne dôslední v dodržiavaní predpísaných procedúr počas bezpečnostných incidentov a namiesto toho konajú na základe vlastnej analýzy situácie.

Koľko incidentov?

Spoločnosť Air France vo svojej reakcii uviedla, že vykonáva bezpečnostný audit a prisľúbila dodržiavať príslušné odporúčania zo strany BEA. Zároveň však zdôraznila, že denne realizuje tisíce letov, pričom v správe BEA sa spomínali len štyri bezpečnostné incidenty, počas ktorých nedošlo k dodržaniu predpísaných procedúr.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM