Rastislav Búgel Cestovanie

HOROROVÝ návrat z dovolenky: Nezastaviteľné zvracanie! Turisti skončili na infúziách

Takýto návrat z vysnívanej dovolenky si nepredstavoval nikto! Skupinu Čechov začalo trápiť zdravie. Čo sa stalo?

Ilustračný obrázok k článku HOROROVÝ návrat z dovolenky: Nezastaviteľné zvracanie! Turisti skončili na infúziách
Zdroj: Pexels.com , Pexels.com

Skupina Čechov zažila návrat z dovolenky ako zo zlého sna. V nedeľu sa vrátili z tureckej Antalye a hneď začali problémy. Upozornil na to portál tn.cz.

„Včera sme prileteli z Turecka, a dnes ležím v nemocnici, už mám tretiu "kvapkačku“. Pravdepodobne nejaký veľký problém s jedlom v hoteli," napísala na sociálnej sieti jedna z účastníčok dovolenky, ktorá musela spolu so synom vyhľadať doktora. Spomína pritom doslova nezastaviteľné návaly zvracania.

Dajte si pozor!

Podľa odborníka s rizikom takýchto komplikácií pred odchodom na dovolenku treba počítať. „Môže ísť napríklad o bežnú cestovateľskú hnačku, aj keď práve Turecko nie je typické pre tento druh zdravotných komplikácií ako Egypt. Na potravinách sa väčšinou problém nespozná, samozrejme by sme ale nemali jesť na prvý pohľad skazené jedlo,“ povedal predseda Združenia praktických lekárov Petr Šonka.

Toto si zapamätajte

Najpravdepodob­nejšia je vždy kontaminácia potravín baktériami, na ktoré v strednej Európe nie sme zvyknutí. „Je ale dobré držať sa niektorých základných pravidiel. Teda veci, ktoré idú ošúpať, radšej ošúpeme, potraviny, ktoré môžeme uvariť, uvaríme. A čo ide, umyjeme. Veľmi často bývajú problémy okrem iného aj so špatne umytou zeleninou,“ dodal Šonka.

Ak vás podobné problémy postretnú už počas dovolenky, mali by ste sa obrátiť na delegáta vašej cestovnej kancelárie. Ten vám môže pomôcť so zabezpečením zdravotnej starostlivosti.

„Odporúčam sa sťažovať cestovnej kancelárii kvôli utrpenej škode. Väčšinou zodpovednosť nesie ona, aj keď za problémy môže napríklad personál hotela, v ktorom sme ubytovaní. Napriek tomu máme nárok na odškodnenie. Mali by sme si samozrejme zaobstarať čo najviac dôkazov. Dôležité tiež je, aké majú klienti poistenie,“ radí pre tn.cz advokátka Dagmar Raupachová.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie lákavé články

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM