Zo Slovenska

Kauza Gorila: Jaroslava Haščáka a štyroch ďalších ľudí opäť obvinili

V kauze Gorila rozhodli o obvinení Jaroslava Haščáka a ďalších osôb.

Ilustračný obrázok k článku Kauza Gorila: Jaroslava Haščáka a štyroch ďalších ľudí opäť obvinili
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) rozhodol o obvinení finančníka Jaroslava Haščáka a ďalších štyroch osôb v rámci kauzy Gorila. Ide o trestné činy založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny či korupčné trestné činy.

V prípade štyroch osôb aj o trestný čin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Vyplýva to z informácií, ktoré špeciálna prokuratúra zverejnila na sociálnej sieti.

„K vydaniu uznesenia pristúpil prokurátor po tom, ako bolo na základe vyžiadaných správ zistené, že sa nejaví ako reálne bez zbytočného odkladu splnenie jeho pokynu – vydaného vo veci konajúcej vyšetrovateľke – k vzneseniu obvinení,“ spresnila prokuratúra. Vysvetlila, že prokurátor tak postupoval vzhľadom na doterajšiu dĺžku a rýchlosť postupu vyšetrovania a úkonov v danej trestnej veci, v záujme práv samotných podozrivých osôb (aj poškodených).

Finančník Jaroslav Haščák bývalá šéfka Fondu národného majetku Anna B., exminister hospodárstva Jirko M. a ďalšie dve osoby boli v tejto kauze obvinení už v roku 2022. Prokurátor ÚŠP však obvinenie zrušil a vec vrátil na nové konanie a rozhodnutie vyšetrovateľovi Národnej kriminálnej agentúry.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

KAUZA GORILA Vo veci vyšetrovanej tzv. špecializovaným tímom Gorila dozorujúci prokurátor ÚŠP GP SR v uplynulých dňoch...

Posted by Úrad špeciálnej prokuratúry GP SR on Tuesday, March 19, 2024
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM