Krimi

NAKA opäť zasahovala: Počas akcie Mýtnik III obvinili osem ľudí

Korupčná trestná činnosť bola dôvodom akcie Mýtnik s poradovým číslom III. Vyšetrovateľ obvinil niekoľko osôb.

Ilustračný obrázok k článku NAKA opäť zasahovala: Počas akcie Mýtnik III obvinili osem ľudí
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil v rámci stredajšej akcie Mýtnik III dovedna osem osôb z korupčnej trestnej činnosti. Informovala o tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Jana Tökölyová.

Obvinenie z korupcie

„Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) GP SR môže v tomto štádiu konania potvrdiť, že dnešného dňa bolo v rámci akcie Mýtnik III vyšetrovateľom NAKA vznesené obvinenie celkovo ôsmim osobám, a to výlučne pre korupčnú trestnú činnosť, ktorá má základ v štyroch rôznych skutkoch. Dvom osobám bolo vznesené obvinenie pre trestný čin podplácania a ďalším šiestim osobám bolo vznesené obvinenie pre trestný čin prijímania úplatku,“ priblížila hovorkyňa.

Ako uviedla, v rámci akcie, ktorú vykonali príslušníci NAKA za súčinnosti sekcie inšpekcie a vnútornej kontroly Finančného riaditeľstva SR, boli zadržané celkovo štyri osoby. Pobyt jednej obvinenej osoby aktuálne nie je známy.

„Ďalšie bližšie informácie budú poskytnuté, keď to procesná situácia umožní,“ dodala hovorkyňa GP SR.

Aktuálne zo Slovenska

Veľké ryby

Medzi obvinenými by podľa medializovaných správ mali byť podnikateľ Miroslav Výboh, bývalá šéfka finančnej správy (FS) Lenka Wittenbergerová a bývalý štátny tajomník Radko Kuruc. Obvinený je aj bývalý šéf FS František Imrecze. Toho obvinili a väzobne stíhali už počas prvej tohtoročnej akcie Mýtnik I. V piatok (30. 7.) ho prepustili z väzby na slobodu.

Korupčná kauza Mýtnik, v ktorej NAKA zasahovala do stredy už dvakrát, sa týka utajovaných zmlúv na FS SR za niekoľko desiatok miliónov eur. Medzi obvinenými v kauze v súčasnosti figuruje aj podnikateľ Jozef Brhel, spomínaný exriaditeľ FS František Imrecze či IT podnikateľ Michal Suchoba.

Obvinený je aj brat Jozefa Brhela Peter Brhel, ktorý je od apríla stíhaný na slobode. Jozefovi Brhelovi predĺžil v utorok (3. 8.) Najvyšší súd SR väzbu do začiatku decembra tohto roka.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ilustračné foto

Prečítajte si aj

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM