Recept na dnes Magazín

Nazbierali ste si medvedí cesnak? Vyskúšajte jednoduchý RECEPT na skvelé pesto!

Čo s nazbieraným medvedím cesnakom? Vykúzliť z neho môžete aj lahodné pesto plné vitamínov. Náš recept zvládne pripraviť každý!

Ilustračný obrázok k článku Nazbierali ste si medvedí cesnak? Vyskúšajte jednoduchý RECEPT na skvelé pesto!
11
Galéria

Počas jarných mesiacov čoraz viac ľudí vyráža do prírody. Prechádzky spájajú so zberom medvedieho cesnaku, ktorého sezóna štartuje približne v polovici marca.

Nepomýľte sa

Najlepšie sa mu darí vo vlhkých oblastiach a jeho 10 až 20 centimetrov vysoké lístky môžete nájsť v listnatých a lužných lesoch. Často však rastie aj v parkoch a v okolí miest.

Neskúsení zberači si zdravú pochúťku môžu ľahko pomýliť s jedovatou konvalinkou. Ak chcete mať istotu, stačí nájdený lístok rozdrviť medzi prstami. Ak zacítite nezameniteľnú vôňu cesnaku, máte v rukách tú správnu rastlinku.

Vitamínová bomba

Medvedí cesnak sa teší obľube pre jeho účinky na ľudské zdravie. Je plný vitamínu B a C, jódu, zinku, sodíka, draslíka, železa, bielkovín a aj vlákniny a sacharidov. Jeho konzumácia nabudí organizmus, podporí trávenie a prečistí črevá. Je tak skvelým detoxom po zime a posilňovačom imunity. Pochutiť by si na ňom mali aj ľudia trpiaci bolesťou hlavy, nespavosťou, kŕčovými žilami a astmou.

Čo s medvedím cesnakom? Na ďalšej strane nájdete recept na skvelé pesto.

Ďalšie lákavé články

Zbierate medvedí cesnak?

Áno 42.5%
Nie 27.6%
Sezóna medvedieho cesnaku
11
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM