Recept na dnes Magazín

Nazbierali ste si medvedí cesnak? Vyskúšajte jednoduchý RECEPT na skvelé pesto!

Čo s nazbieraným medvedím cesnakom? Vykúzliť z neho môžete aj lahodné pesto plné vitamínov. Náš recept zvládne pripraviť každý!

Ilustračný obrázok k článku Nazbierali ste si medvedí cesnak? Vyskúšajte jednoduchý RECEPT na skvelé pesto!
11
Galéria

Aj keď medvedí cesnak je najzdravší čerstvý, veľkej obľube sa tešia rôzne recepty. Jeden, vďaka ktorému si pripravíte lahodné pesto, vám prinášame aj my.

Pesto z medvedieho cesnaku

Potrebujeme: 5 hrstí medvedieho cesnaku, 150 ml extra panenského olivového oleja, za hrsť čiernych olív, za hrsť pekanových (prípadne píniových) orieškov, za hrsť sušených paradajok, 2 lyžice citrónovej šťavy, soľ a korenie podľa chuti a trošku nastrúhaného muškátového orieška

Postup: Medvedí cesnak poriadne umyjeme, rozložíme na kuchynské utierky a necháme usušiť. Potom ho natrháme a dáme do mixéra aj s olivovým olejom. Rozmixujeme s olivami a s paradajkami. Napokon rozmixujeme aj orechy, celú zmes zmiešame, pridáme citrón, korenie, soľ a poriadne premiešame. Nakoniec pridáme trošku muškátového oriešku. Rozdelíme do uzatvárateľných pohárikov a dáme do chladničky.

Takto pripravené pesto stačí zmiešať s nátierkovým maslom a natrieť na čerstvý chlieb.

Otestujte sa

Myslíte si, že vás medvedí cesnak nemá čím prekvapiť? Overte si svoje vedomosti v našom zábavnom kvíze!

Kliknite SEM: Koľko toho viete o obľúbenom medveďom cesnaku?

V kvíze sa vám postupne zobrazí desať otázok. Ku každej máte na výber z troch možností, správna je, samozrejme, vždy len jedna. Avšak pozor, na odpoveď na každú otázku máte len 15 sekúnd.

Ak nestihnete odpovedať v limite, otázka bude hodnotená ako nezodpovedaná. Kvíz bude okamžite vyhodnotený a vy zistíte, na koľko otázok ste odpovedali správne.

Testujte a bavte sa

Kvíz môžete kedykoľvek opakovať a vylepšovať si svoje skóre. Výsledok kvízu môžete jednoducho, jediným kliknutím, zdieľať na Facebooku a pochváliť sa ním i vaším priateľom.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie lákavé články

Zbierate medvedí cesnak?

Áno 42.5%
Nie 27.8%
Sezóna medvedieho cesnaku
11
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM