Kultúra

Nie je mak ako mak: Len jeden je o čosi zdravší a má ORIEŠKOVÚ príchuť

Mak sa s ľudstvom spája už od nepamäti. Poznáte však jeho bielu verziu?

Ilustračný obrázok k článku Nie je mak ako mak: Len jeden je o čosi zdravší a má ORIEŠKOVÚ príchuť
Zdroj: TASR/František Iván

Modrý mak sa zaraďuje medzi superpotraviny. Podporuje imunitu, kosti, zdravie mozgu a srdca a poradí si aj s vašim trávením. No vedeli ste, že existuje aj v bielej verzii? „Biely mak je zatienený popularitou známejšej odrody, no aj biely variant ukrýva jedinečné nutričné výhody,“ informuje o tom Essa News.

V indickej kuchyni

Zatiaľ, čo si mak modrý obľúbili najmä konzumenti strednej a východnej Európy, biely mak nesmie chýbať najmä v indickej kuchyni. Pridáva sa najmä do pečiva, sušienok či koláčov. Prečo? Má intenzívnu orieškovú chuť.

Biely mak poteší nielen milovníkov sladkých pokrmov, ale aj tých, čo dbajú na svoje zdravie. Má totiž viac vápnika ako mak modrý a niektoré mliečne výrobky a zároveň je ľahšie stráviteľnou odrodou.

Okrem chuti pomáha…

Biely mak zlepšuje funkciu nervového systému a podporuje kvalitný spánok a trávenie. Je dôležitý pre kosti a zuby a účinne bojuje proti zápche či zápalu. Toto biele zlato pomáha taktiež znížiť krvný tlak, cukor a cholesterol.

A ako vznikla zdravá pochúťka? Prastará odroda uzrela svetlo sveta údajne krížením alebo mutáciou. Tak čo, vyskúšate biely mak aj vy?

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Poznáte biely mak?

áno 80%
nie 20%
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM