Magazín

Niektoré Barbie sú hotový POKLAD: Tieto sa vydražili v tisíckach eur! FOTO

Nie je Barbie ako Barbie. Niektoré z nich sú stále cennejšie. Možno aj vy ste majiteľom či majiteľkou zberateľského kúsku a ani o tom neviete.

Ilustračný obrázok k článku Niektoré Barbie sú hotový POKLAD: Tieto sa vydražili v tisíckach eur! FOTO
7
Galéria

3) Pink Splendor Barbie

Do obchodov sa dostala v roku 1966 len v počte 10-tisíc kusov. Je oblečená v dlhej róbe z ružového saténu a čipky. Vrchná časť oslní kamienkami, spodok šiat lemuje bohatá čipka. Bábika pod šatami ukrýva hodvábnu spodnú bielizeň a podväzky. Jej aktuálna hodnota? Pink Splendor Barbie kúpite či predáte za približne 25-tisíc dolárov.

4) Lorraine Schwartz Barbie

Lorraine Schwartz Barbie bola predstavená verejnosti v roku 2010 a stala sa stelesnením pôvabu. Bábika má obtiahnuté čierne šaty, diamantové náušnice, doplnky a dokonca čierne opätky. Lorraine Schwartz Barbie bola vydražená za 7 500 dolárov.

Ďalšie hodnotné bábiky

Barbie ako Mária Antoinetta z exkluzívnej edície s názvom Women of Royalty Series sa cení na približne 1 250 dolárov. Bábika z roku 1965 s názvom Abend Gala určená pre európsky a japonský trh má dnes cenovku 13 673 dolárov. Model nazývaný Barbie in Midnight Red sa v aukčnej sieni odklepol za 17 091 dolárov. Tento model z roku 1965 vás možno prekvapí. Bábika púta pozornosť výraznými očami a šik krátkymi čiernymi vlasmi.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM