Zo zahraničia

O niečom takom môžeme iba SNÍVAŤ: Nemocničná strava v Belgicku OHÚRILA kritikov!

Slovenskí pacienti si zvykli, že nemocničná strava nestojí za reč. O pestrosti a kvalite sa často nedá hovoriť. Všetko však môže vyzerať úplne inak.

Ilustračný obrázok k článku O niečom takom môžeme iba SNÍVAŤ: Nemocničná strava v Belgicku OHÚRILA  kritikov!
Zdroj: Twitter.com/Gert Meeus , Pexels.com

Jedlo podávané v nemocniciach sa často radí na posledné miesta kulinárskych rebríčkov. Nemocnica v západnom Belgicku však zbúrala všetky zažité stereotypy.

Prestížne uznanie

AZ Groeninge v meste Kortrijk sa stala prvou nemocnicou v celom Beneluxe, ktorá získala uznanie prestížneho francúzskeho sprievodcu reštauráciami Gault & Millau. Oficiálne odporúčanie si vyslúžila za kvalitu stravy, ktorú podáva svojim pacientom. Informovala o tom agentúra Reuters.

Generálny riaditeľ Gault & Millau Benelux Marc Declerk prezradil, že sprievodca reštauráciami už viac ako desať rokov spolupracuje s firmami a domovmi dôchodcov na zvýšení kvality stravovania zamestnancov a klientov.

Prečítajte si tiež

Nemocnica zavolala odborníkov z reštauračného sprievodcu, aby skontrolovali nimi podávanú stravu a navrhli tipy na zlepšenie. Zaujímali sa hlavne o kvalitu rybacích jedál, omáčok a porcií zemiakov. Kritici následne skonštatovali, že nemocničná strava je na veľmi vysokej úrovni.

Sám Marc Declerk uviedol, že na niektorých jedlách by si dokonca rád pochutil aj doma.

Rada odborníka

Podľa Declerka je základnou radou, ktorú môže dať všetkým záujemcom, práca s kvalitnými surovinami a uprednostňovanie jednoduchých receptov.

”Ľudia nevyhnutne nepotrebujú príliš zložité veci. Urobte to zdravé, urobte to chutné… Skúste pre nich variť tak, ako by ste varili pre seba,” dodal pre agentúru Reuters.

Nemocničná strava sa síce napokon nedostane do sprievodcu reštauráciami, no získala oficiálnu certifikáciu Gault & Millau na rok 2023.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie lákavé články

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM