han Šport Ostatné športy

PARÁDA Petry Vlhovej na majstrovstvách sveta: Famóznou jazdou si uchmatla STRIEBRO!

Prvá do zbierky! Na prebiehajúcom svetovom šampionáte v lyžovaní v Cortine d'Ampezzo sa cenného kovu dočkala aj Petra Vlhová. V alpskej kombinácii obsadila druhé miesto.

Ilustračný obrázok k článku PARÁDA Petry Vlhovej na majstrovstvách sveta: Famóznou jazdou si uchmatla STRIEBRO!
Zdroj: TASR/AP

Po tom, čo museli viaceré preteky v talianskom stredisku ešte minulý týždeň pre nepriaznivé počasie odložiť, sa konečne mohla radovať zo skvelého umiestnenia aj Liptáčka.

Víchor menom Peťa

Alpská kombinácia sa skladá z dvoch jázd. V tej prvej išli pretekárky v disciplíne Super G ešte predpoludním a Vlhovej sa ušla siedma priečka. No, v druhom štarte, v jej obľúbenom slalome, už ukázala svoje najväčšie majstrovstvo. Predviedla rýchlu a technickú jazdu, ktorá ju vyniesla v konečnom poradí na stupeň víťazov.

Bolo z toho druhé miesto, hneď za zlatou Mikhaelou Shiffrinovou z USA, jej veľkou rivalkou. Tretia skončila Švajčiarka Michelle Gisinová (+0,89 s).

Medaila do zbierky

Dvadsaťpäťročná slovenská reprezentantka si vybojovala štvrtý individuálny kov zo svetových šampionátov, pred dvoma rokmi vo švédskom Are brala kompletnú medailovú zbierku vrátane striebra v kombinácii. Na konte má aj striebro v tímovej súťaži z MS 2017 vo švajčiarskom St. Moritzi. Jej rovesníčka Shiffrinová sa stala majsterkou sveta šiestykrát (bilancia 6–1–2), premiérovo v súťaži alpskej všestrannosti. Štyrikrát za sebou triumfovala v slalome, v Are pridala aj triumf v super-G, v ktorom v Cortine získala bronz.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM