Monika Hanigovská Magazín

Roku 2022 bude kraľovať farba Very Peri: Jej posolstvo vás chytí za srdce

Je možné, že túto farbu čoskoro uvidíte úplne všade! Okrem nápadného odtieňa ohúri aj silným posolstvom.

Zdroj: YouTube.com

Obľúbenosť farieb sa stále mení. Vieme, aká farba by mala byť v nasledujúcom roku veľmi výrazná, a to nielen v obchodoch s oblečením.

Odborníci zo spoločnosti Pantone, ktorá už viac ako 20 rokov ovplyvňuje interiérový a reklamný priemysel i svet módy, prezradili, ktorá farba sa čoskoro stane farbou roka 2022.

Kráľovnou farieb bude čoskoro fialová. Spočiatku môže byť pre niektorých veľkým prekvapením, no nie je fialová ako fialová. Táto farba totiž vznikla kombináciou červených a modrých podtónov.

Posolstvo farby

Odtieň s názvom Very Peri alebo s kompletným pomenovaním PANTONE 17–3938 Very Peri ukrýva silné posolstvo.

„Farba roka odráža to, čo sa deje v našej globálnej kultúre, vyjadruje to, čo ľudia hľadajú. Vyjadruje spriatelený, radostný postoj a dynamickú prítomnosť, ktorá podporuje odvážnu kreativitu a nápadité prejavy,“ vysvetlila pre verejnosť Laurie Pressman, viceprezidentka Pantone Color Institute na webe pantone.com.

Very Peri však reprezentuje podľa slov jej tvorcov aj premenu fyzického a digitálneho sveta, ktorú naša spoločnosť v poslednom období zažíva. „Odráža prebiehajúce globálne inovácie a transformáciu,“ povedala na záver Laurie Pressman.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať

Páči sa vám farba Very Peri?

nie
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM