Marek Kravjar Správy Zo Slovenska

Školy sa neotvárajú a prvá mastná pokuta pre rúško. Vyfasuje ju rovno minister

Trápny žart k 1. aprílu? Minister Branislav Gröhling vyvracia hoax o znovuotvorení škôl. Zaplatí aj pokutu za nenosenie rúška.

Ilustračný obrázok k článku Školy sa neotvárajú a prvá mastná pokuta pre rúško. Vyfasuje ju rovno minister
Zdroj: TASR

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) vyvrátil poplašnú správu o tom, že sa od 6. apríla má obnoviť vyučovací proces na všetkých druhoch škôl. Uviedol to v stredu počas tlačového brífingu. Informácia o obnovení vyučovania v školách sa objavila v stredu na internete.

V informácii, ktorá sa šíri na internete, sa uvádza, že školská výučba bude prebiehať za prísnych hygienických podmienok.

"Škola má na tento účel vytvoriť pracovnú pozíciu hygienika, ktorého funkcia bude priamo spadať pod Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR,“ uvádza sa v nepravdivej informácii.

Ďalej sa uvádza, že každý žiak pri vstupe do školy musí mať rúško a pri príchode, ale aj odchode bude musieť použiť dezinfekciu na ruky.

„Ide o hoax, ktorý sa šíri na internete. Je to nepravdivá informácia,“ povedal šéf rezortu školstva s tým, že ide o veľmi zlý aprílový žart.

Školy a školské zariadenia zostávajú zatvorené až do odvolania. Dôvodom je zabránenie šírenia nového koronavírusu.

Banuje

Minister sa tiež vyjadril k svojmu nezodpovednému správaniu. „Bolo to ľudské pochybenie,“ povedal minister po tom, čo prišiel na tlačovú konferenciu s novinármi bez rúška.

„Som rád, že vzniká Fond vzájomnej pomoci pre problémy ľudí v tejto situácii a ja doňho prispejem svojim celým mesačným platom ako ospravedlnenie za moje včerajšie ľudské pochybenie, kedy som sa postavil pred novinárov bez rúška. Na vysvetlenie, chcel som čo najrýchlejšie oznámiť opatrenie, ktoré pomôže sociálne odkázaným,“ vyjadril sa minister pre Dnes24.sk s tým, že zaplatí aj pokutu vo výške 1650 eur.

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie