Ilustračný obrázok k článku ŠOKUJÚCE predpovede banky na rok 2022: Príde REVOLÚCIA a z Facebooku odídu mladí!
Zdroj: unsplash.com

ŠOKUJÚCE predpovede banky na rok 2022: Príde REVOLÚCIA a z Facebooku odídu mladí!

Máme to tu opäť! Saxo Bank dnes zverejnila svojich 10 šokujúcich predpovedí na rok 2022. Čo sa môže stať už onedlho?

han Zo zahraničia
han Zo zahraničia

ŠOKUJÚCE predpovede banky na rok 2022: Príde REVOLÚCIA a z Facebooku odídu mladí!

Máme to tu opäť! Saxo Bank dnes zverejnila svojich 10 šokujúcich predpovedí na rok 2022. Čo sa môže stať už onedlho?

Ilustračný obrázok k článku ŠOKUJÚCE predpovede banky na rok 2022: Príde REVOLÚCIA a z Facebooku odídu mladí!
Zdroj: unsplash.com

8. Platforma digitálnych práv založená na NFT naruší Spotify

Hudobníci sú pripravení na zmenu. V súčasnom modeli streamovania hudby si vydavateľstvá a streamovacie platformy nechávajú 75 – 95 percent príjmov. V roku 2022 pomôže muzikantom nová technológia založená na blockchaine získať späť ich spravodlivý podiel na príjmoch odvetvia.

Ujme sa služba založená na NFT a začne ponúkať hudbu od významných umelcov – vrátane Katy Perry, The Chainsmokers a Jason Derulo, ktorí nedávno podporili snahu o vytvorenie novej streamovacej platformy založenej na blockchaine.

Známi umelci začnú sťahovať svoju hudbu z dnes už „tradičných“ streamovacích platforiem, ktoré sa zrazu ocitnú v smrteľnom ohrození. Investori uvidia možnosti aj v oblasti podcastov, filmov a iných foriem digitalizovateľného obsahu.

Dopad na trh: investori si uvedomia, že budúcnosť Spotify je temná a jej akcie klesnú v roku 2022 o 33%.

9. Nová hypersonická technológia poženie vpred vesmírne preteky a prinesie ďalšiu studenú vojnu

Najnovšie testy hypersonických rakiet vyvolávajú rastúci pocit neistoty, nakoľko konvenčné a jadrové zbrane budú v porovnaní s touto technológiou zastaralé. V roku 2022 sa medzi dominantnými armádami rozbehnú masívne preteky v hypersonickom zbrojení, pretože žiadna krajina nebude chcieť zostať pozadu. Hypersonické zbrane zmenia aj minulú logiku, na ktorej bola postavená studená vojna.

Dopad na trh: Na jednej strane to bude znamenať masívne financovanie spoločností ako Raytheon, ktoré vyvíjajú hypersonickú technológiu s možnosťami presahu do vesmíru. Na strane druhej to prinesie menej peňazí pre spoločnosti, ktoré vyrábajú drahý konvenčný vojenský hardvér.

10. Prelomový medicínsky objav predĺži priemernú dĺžku života o 25 rokov

Kľúčový prelom v biomedicíne prinesie v roku 2022 výhliadky na predĺženie produktívneho veku a priemernej dĺžky života až o 25 rokov. Bude to v podobe liečivého kokteilu, ktorý umožní upraviť procesy na bunkovej úrovni. To podnieti etické, environmentálne a fiškálne krízy epického rozsahu.

Predstavte si, že takmer každý sa bude môcť dožiť v priemere 115 rokov a viac. Čo by to znamenalo pre dôchodky, či dokonca pre schopnosť či túžbu odísť do dôchodku? A čo planéta, ktorá nie je nastavená tak, aby poňala ďalšie miliardy ľudí, nehovoriac o tom, či bude dostatok jedla pre všetkých? Potom je tu aj etická otázka, či je humánne nesprístupniť tento liečivý kokteil každému. Ako by si s tým poradil náš hodnotový a politický systémy či planéta?


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín