Rastislav Búgel Cestovanie

Svetová NOVINKA: Grécko ponúka "BEZPLATNÚ" dovolenku! Máte na ňu nárok aj vy?

Grécko spustilo špeciálny program, vďaka ktorému si aj Slováci budú môcť tento rok užiť bezplatnú dovolenku. Aké sú podmienky?

Ilustračný obrázok k článku Svetová NOVINKA: Grécko ponúka "BEZPLATNÚ" dovolenku! Máte na ňu nárok aj vy?
11
Galéria

Má to háčik

Bohužiaľ, táto ponuka sa týka pobytov mimo hlavnej turistickej sezóny. Poukážky môžete využiť v dvoch fázach – odteraz do 31. mája a od 1. októbra do 15. novembra.

Krátko po spustení prejavilo záujem prvých 5-tisíc dovolenkárov, čiže rovná pätina z tých, ktorých sa to týka. Predstavitelia cestovného ruchu na Rodose odkazujú, že iniciatívu môže využiť každý, kto sa v zdržiaval v oblastiach zasiahnutých masívnymi požiarmi. Suma podpory sa bude pohybovať od 300 do 500 eur.

„Týkať sa to bude len hotelov, nie ubytovania v súkromí v štýle Airbnb. Na konci dňa Grécko plní svoj sľub, že odškodní všetkých, ktorí prišli o dovolenku v dôsledku klimatických zmien," uviedli predstavitelia cestovného ruchu.

Môžete sa zaregistrovať

Hoci väčšinu evakuovaných turistov tvorili podľa The Guardian Briti, výzva sa týka aj Slovákov, ktorých evakuovali prostredníctvom dvoch charterových liniek.

„Gréci a grécke hotely toto avizovali už vlani tesne po tých požiaroch. Hovorili, že chcú takýmto spôsobom odškodniť turistov, ktorých sa to priamo dotklo tak, že museli byť evakuovaní, alebo že prišli o časť svojej dovolenky. Už vtedy sa však dohodli, že budú kontaktovať priamo klientov a že do tohto procesu nebudú zatiaľ zakomponované cestovné kancelárie,“ povedal pre tvnoviny.sk prezident Slo­venskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr Roman Berkes.

Ak sa vás možnosť využiť poukážky týka, registrovať sa môžete cez TENTO odkaz.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Grécky ostrov Rodos je v plameňoch
11
Galéria
Zdroj: TASR/AP
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM