Magazín Cestovanie

Taliansko ruší povinné nosenie rúšok vo vonkajších priestoroch. Kde ich ešte musíte mať?

Zrušiť povinné nosenie rúšok odporučili vláde odborníci z vedeckej poradnej skupiny.

Ilustračný obrázok k článku Taliansko ruší povinné nosenie rúšok vo vonkajších priestoroch. Kde ich ešte musíte mať?
Zdroj: TASR/AP

V Taliansku nosenie ochranných rúšok vo vonkajších priestoroch od 28. júna už nebude povinné. Informovala v noci na utorok agentúra AFP s odvolaním sa na talianske ministerstvo zdravotníctva.

Bez rúšok

Povinnosť nosiť rúška v exteriéri už nebude platiť v regiónoch, ktoré patria do „bielej zóny“, napísal na Facebooku taliansky minister zdravotníctva Roberto Speranza. Patria sem všetky talianske regióny okrem Valle d'Aosta na severe krajiny.

Zrušiť povinné nosenie rúšok odporučili vláde odborníci z vedeckej poradnej skupiny. Ľudia by však stále mali mať prekryté ústa a nos na udalostiach s vyšším rizikom šírenia nákazy, ako sú veľké zhromaždenia.

V interiéri povinné

V interiéri alebo vo verejnej doprave zostáva povinnosť nosenia rúšok v platnosti naďalej, píše agentúra AP. V Taliansku od vypuknutia pandémie zaznamenali 4,25 milióna prípadov nákazy koronavírusom, v dôsledku ochorenia COVID-19 zomrelo v krajine viac ako 127 291 ľudí.

V Taliansku dosiaľ plne zaočkovali proti covidu približne 16 miliónov Talianov, čiže zhruba 30 percent populácie. Podaných bolo už viac ako 46 miliónov dávok vakcíny.

Ilustračné foto, TASR

Čo je potrebné vedieť k letným dovolenkám?

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM