Zo zahraničia

Taliansko uvažuje, kam s utečencami z Ukrajiny: Ubytuje ich v domoch zhabaných mafii?

Ukrajinskí utečenci už prúdia aj do Talianska. Agentúra spravujúca skonfiškovaný mafiánsky majetok začala vyberať vhodné nehnuteľnosti na ich ubytovanie.

Ilustračný obrázok k článku Taliansko uvažuje, kam s utečencami z Ukrajiny: Ubytuje ich v domoch zhabaných mafii?
Zdroj: TASR/AP

Taliansko zvažuje využitie nehnuteľného majetku zhabaného mafii na ubytovanie prichádzajúcich ukrajinských utečencov, uviedla v pondelok ministerka vnútra Luciana Lamorgeseová.

Vyberajú nehnuteľnosti

Agentúra spravujúca skonfiškovaný mafiánsky majetok už začala vyberať nehnuteľnosti, ktoré „možno krátkodobo, dokonca aj dočasne, použiť na ubytovanie utečencov z Ukrajiny“, uviedla Lamorgeseová v krátkom vyhlásení.

Úrady preveria aj stav nehnuteľností, ktorých vlastníctvo prešlo na mestá a obce, no zatiaľ sa nevyužívajú, dodala ministerka.

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu – 24. februára – vstúpilo na územie Talianska približne 17 286 Ukrajincov, väčšinou žien a detí, uviedlo talianske ministerstvo vnútra.

Prečítajte si tiež

Státisíce utečencov

Väčšina ukrajinských utečencov bola doteraz ubytovaná u príbuzných či priateľov, ale v celej krajine vznikli súkromné a verejné iniciatívy, ktoré sa pripravujú na oveľa väčšiu vlnu vojnových utečencov z Ukrajiny.

„Prídu státisíce utečencov a my musíme túto úlohu zvládnuť,“ upozornil v pondelok šéf Demokratickej strany Enrico Letta a vyzval vládu, aby vytvorila štruktúry na prijatie týchto ľudí.

Pripomenul súčasne, že Taliansko by sa malo pripraviť aj na prijatie ľudí, ktorí utekajú z Ruska – „krajiny, ktorá sa čoraz viac mení na veľké väzenie“.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM