Ilustračný obrázok k článku Trápia vás vrásky? Vyskúšajte 5 spôsobov, ako OMLADNÚŤ
Zdroj: pixabay.com

Trápia vás vrásky? Vyskúšajte 5 spôsobov, ako OMLADNÚŤ

Oveľa mladšie môžete vyzerať aj bez skalpela. Tak prečo to nevyskúšať?

Monika Hanigovská Magazín
Monika Hanigovská Magazín

Trápia vás vrásky? Vyskúšajte 5 spôsobov, ako OMLADNÚŤ

Oveľa mladšie môžete vyzerať aj bez skalpela. Tak prečo to nevyskúšať?

Ilustračný obrázok k článku Trápia vás vrásky? Vyskúšajte 5 spôsobov, ako OMLADNÚŤ
Zdroj: pixabay.com

Narátali ste si na tvári viac vrások? Trápi vás akási ochabnutá či unavená pleť? Ubrať jej niekoľko rokov je možné prostredníctvom chirurgických zákrokov. No zobúdzať sa s mladšou pleťou dokážete i bez toho!

Alice Henshaw, uznávaná expertka na krásu pre Dailymail prezradila, ako svoju tvár omladiť pomocou niekoľkých procedúr.

1) Injekcie proti vráskam

Vrásky môžete zmazať menej invazívnym spôsobom, a to pomocou botulotoxínu. Rozžiarenú a vzpruženú tvár získate už pri malom množstve, no podľa slov odborníčky slúži aj na niečo iné: „Aj keď hlavným účelom je zlepšenie alebo dočasné odstránenie existujúcich vrások, aplikovať ho môžete v rámci preventívneho opatrenia. Pomáha zjemniť mimické vrásky a pozastaviť tvorbu budúcich.“

Na botulotoxín a iné vstrebateľné výplne proti vráskam by sme nemali pozerať ako na akési nutné zlo, myslí si odborníčka.

Platí však zlaté pravidlo – všetko s mierou. „Zjemnením línií a vrások bude tvár sviežejšia, mladšia a pleť pôsobí oddýchnuto,“ zrátava Henshaw výhody tohto rýchleho zákroku. V prípade botoxu, ktorý zastavuje sťahovanie svalov, vydrží účinok maximálne 4 mesiace. No po opakovaných vpichoch sa účinok predlžuje. Ak trpíte bolesťami hlavy, botulotoxín vás zaručene poteší i v tomto smere.

Vrásky je možné vyplniť aj prostredníctvom látky, ktorá sa prirodzene nachádza a vytvára v tele. No ako starneme, máme jej menej. Reč je o kyseline hyalurónovej. Výhodou je, že v tele vydrží oveľa dlhšie ako napríklad botulotoxín.

2) Zázrak prírody

Vitamín A alebo retinol, je výborným bojovníkom proti vráskam i povädnutej pleti. Ak sa bojíte injekcií, retinol je pre vás tou najlepšou voľbou. Prečo?

Preniká do hlbších vrstiev pleti, urýchľuje obnovu buniek a štruktúru. Vyhladzuje jemné línie a urýchľuje produkciu kolagénu.

Retinol sa nachádza v krémoch, olejoch, sérach a vo vitamínových kapsulách. Je cenovo dostupnejší.

Tip redakcie: Retinol nanášajte vždy na vyčistenú a najmä suchú pleť. Nikdy ho nepoužívajte na vlhkú pokožku, nekombinujte ho s vitamínom C alebo AHA/BHA kyselinami.

Pozrite si aj ďalšie jednoduché, ale účinné rady, ako zmierniť príznaky starnutia. Nájdete na druhej strane!

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín