Ilustračný obrázok k článku Že pes nepatrí do postele? 7 dôvodov, prečo sa vám možno takéto spanie zapáči!
Zdroj: pixabay.com

Že pes nepatrí do postele? 7 dôvodov, prečo sa vám možno takéto spanie zapáči!

Vyháňate psa z postele? Možno teraz zmeníte názor.

Monika Hanigovská Magazín
Monika Hanigovská Magazín

Že pes nepatrí do postele? 7 dôvodov, prečo sa vám možno takéto spanie zapáči!

Vyháňate psa z postele? Možno teraz zmeníte názor.

Ilustračný obrázok k článku Že pes nepatrí do postele? 7 dôvodov, prečo sa vám možno takéto spanie zapáči!
Zdroj: pixabay.com

Pes je najlepším priateľom človeka. Je to síce takpovediac ošúchaná, no pre mnohých pravdivá veta. Pre nejedného Slováka je viac ako strážca. Je doslova členom rodiny a parťákom.

Psičkárov okrem spôsobu kŕmenia a výcviku rozdeľuje ešte jedna zásadná vec. Spánok. Niektorí majitelia nepustia svojho chlpáča do postele, iní s ním pravidelne spia. Pozrite sa teraz na to, čo aj vám môže priniesť spoločné spanie.

Blízkosť ako balzam

Máte za sebou náročný deň? Prepnúť do pohody vás dokáže blízkosť vášho miláčika. Majiteľ nemusí vysloviť ani jedno slovo, no hneď mu je lepšie! Ako balzam na neho pôsobí jeho pokojné dýchanie, teplo a zaspávanie.

Takéto spoločné noci oceníte aj vtedy, keď nepotrebujete spoločnosť. Chcete si užiť nekonečné ticho a blízkosť bez vysvetľovania? Dovoľte mu zaspať vedľa vás.

Pohlcovač stresu

Zvieratá sú pohlcovačmi stresu. Nevšimli si to len majitelia. Mnohé štúdia dokázali, že stres odbúrava pozorovanie roztomilých zvierat a vedomé maznanie sa s nimi.

Vedeli ste, že približne 10-minútové hladkanie a maznanie sa so psom môže výrazne znížiť hladinu stresového hormónu? Toto tvrdenie platí aj pri mačkách.

Vyskúšajte alebo zažite to tiež

Veľa lásky

Pes dokáže svojmu pánovi odovzdať skutočne veľa, a prikyvujú aj psychológovia. Tí sa odvolávajú na naše duševné zdravie. Odborníci odporúčajú „spoločného šlofíka“ najmä tým, ktorí trpia úzkosťou a depresiami. Prítomnosť chlpáča dokáže zmierniť a odohnať vaše nepokojné chvíle.

Viac bezpečia

Nie je to len láska, ktorú od psa dostávame. Štúdie ukazujú, že zlodeji si radšej vyberajú objekty bez nich.

Nejeden psičkár určite už raz ocenil, ak sa vo vypätej situácii hlasne ozval jeho štvornohý priateľ. Zaspávanie so psom taktiež pomáha ľudom, ktorí trpia poruchami spánku.

Spoločné šťastie

Aj pes pociťuje šťastie a pohodu. Najspokojnejší je vtedy, ak môže byť so svojím majiteľom. Nahraďte mu čas, ktorý strávil sám počas vášho odchodu do práce. Darujte mu kúsok periny. Vaše šťastie bude hneď dvojnásobné.

Bude teplejšie

Milujete teplo? Prítomnosť psa oceníte najmä v zimných mesiacoch. Kožúšok vášho kamaráta dokáže vyhriať i toho najväčšieho „zmrzliaka“.

Niečo o tom vedela aj šľachta v minulosti. Niektoré vysokopostavené rody si psíkmi nechali vyhrievať postele.

Terapeut

Nepovie ani slovo, no aj tak lieči! Vedia o tom aj vedci. Vedeli ste, že aj váš člen domácnosti je dobrým terapeutom?

Možno občas urobí „neplechu“, ponúka toho však oveľa viac! Psy pomáhajú zmierňovať i rôzne neurózy. Vzájomné pritúlenie doslovne lieči. Skúsite to?

Foto: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Necháte spávať psa vo svojej posteli?

nie

Koronavírus aj na Slovensku

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín