Zo Slovenska

Chcete solárne panely či tepelné čerpadlo? V hre o dotácie je ešte 19 MILIÓNOV eur

Slováci môžu ešte stále žiadať o podporu pri nákupe zariadenia na obnoviteľné zdroje energie. Získať môžu tisíce eur.

Ilustračný obrázok k článku Chcete solárne panely či tepelné čerpadlo? V hre o dotácie je ešte 19 MILIÓNOV eur
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Na podporu nákupu a inštalácie obnoviteľných zdrojov energie v projekte Zelená domácnostiam má Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) k dispozícii ešte 19 miliónov eur.

Po mesiaci od navýšenia rozpočtu projektu o 30 miliónov eur je záujem o podporu stabilizovaný, uviedla v stredu SIEA.

Najväčší záujem

„Najväčší dopyt je po fotovoltických paneloch a tepelných čerpadlách,“ priblížila hovorkyňa agentúry Zuzana Valentová. Za posledné dva týždne pribudlo vyše 500 nových registrácií a pri takmer 500 registrovaných žiadostiach zhotovitelia v systéme aj aktivovali vydanie poukážok.

Celkový počet nových vydaných poukážok, pri ktorých sú domácnosti pripravené zariadenia inštalovať do troch mesiacov, sa tak zvýšil na viac ako 4 600.

Prečítajte si tiež

Koľko môžete získať?

Naďalej podľa Valentovej platí, že správne vyplnená žiadosť o poukážku a úplná žiadosť o preplatenie poukážky zrýchľujú preplácanie. Domácnosti aj zhotovitelia majú možnosť žiadosti upravovať a pred aktiváciou skontrolovať.

SIEA navýšila pre veľký záujem rozpočet programu Zelená domácnostiam v polovici júna. Na tepelné čerpadlá je možné získať maximálnu dotáciu 3 400 eur, na fotovoltické panely a kotly na biomasu 1 500 eur a na slnečné kolektory 1 750 eur.

Podmienkou na vystavenie poukážky je zaslanie potvrdenej zmluvy na dodávku a inštaláciu zariadenia dodávateľom. Ten má potom tri mesiace na dokončenie zákazky.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie zaujímavé čítanie

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM