Magazín

Drastické metódy na chudnutie nepomáhajú: Do formy vás dostanú jednoduché pravidlá!

Pribrali ste počas sviatkov a teraz skúšate schudnúť, no nedarí sa? Vieme, ako sa dopracovať k vytúženej postavičke.

Ilustračný obrázok k článku Drastické metódy na chudnutie nepomáhajú: Do formy vás dostanú jednoduché pravidlá!
Zdroj: pixabay.com

Drastické diéty a očistné kúry po vianočných a novoročných sviatkoch len spomalia metabolizmus. Vhodnejšie je do jedálnička pridávať postupne zdravšie jedlá, ovocie a zeleninu. Na sociálnej sieti to pripomenul Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) SR Bratislava hlavné mesto.

Pomáhajú tieto potraviny

„Na podporu trávenia využite také potraviny, ktoré nastoľujú zdravú rovnováhu v črevách, prípadne obnovujú črevnú flóru ako kyslá kapusta, bryndza, zeleninový či mäsový vývar, zeler ako prírodné antibiotikum, škorica a klinčeky,“ vymenoval RÚVZ.

Úrad pripomína, že úplná zmena stravovania zo dňa na deň by mohla znamenať pre organizmus šok. Potrebné je do stravovania vrátiť pravidelnosť.

Pitný režim aj spánok

„Veľmi dôležité je upraviť aj svoj pitný režim – sladené nápoje, ktoré nechýbajú na vianočnom stole, nahradíme len čistou vodou, ktorá je vynikajúca pre správne fungovanie organizmu aj pre chudnutie,“ poukázal RÚVZ.

Dôležité je aj vrátiť sa k dostatočnému spánku a k pravidelnej pohybovej aktivite. „Svojmu tráveniu pomôžete aj s bylinkovými čajmi s mätou, medovkou, materinou dúškou,“ dodal RÚVZ.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM