han Magazín

FIASKO alebo vydarená kampaň? Za kauzou UNIKNUTÝCH fotiek celebrít je niečo iné!

Buď zaplatíte veľa peňazí, alebo zverejníme vaše intímne fotky. Takúto správu šírili po slovenských médiách niektoré známe osobnosti. Nakoniec však z toho bola kampaň. Či vhodná, posúďte sami.

Ilustračný obrázok k článku FIASKO alebo vydarená kampaň? Za kauzou UNIKNUTÝCH fotiek celebrít je niečo iné!
12
Galéria

Ako prvá vyšla s takouto informáciou známa herečka Dominika Kavaschová, o čom sme vás informovali v tomto ČLÁNKU.

Neskôr sa k nej pridal aj mladý talentovaný herec Martin Klinčúch či speváčka Emma Drobná s priateľom, niekdajším futbalovým reprezentantom Filipom Šebom.

Najprv Kavaschová

Populárna herečka, ktorú poznáte zo seriálov Oteckovia, Dr. Ludsky, Panelák či Chlapi neplačú, sa podelila na svojom Instagrame s veľkým trápením. Všetkým povedala, že ju vydierajú.

Rodáčka z Košíc dostala správu, v ktorej bolo napísané, že niekto disponuje jej intímnymi fotografiami. „Dlho som premýšľala, či toto video vôbec nahrám a či ho zverejním. Nakoniec som sa rozhodla, že to spravím, pretože nemám iné riešenie,“ opísala Dominika.

„Prišlo mi zle, že sa niekto na moje fotky pozerá. Pritom, nie je na tých fotkách nič strašné. Len ide o to, že sú to moje osobné veci. Niekoľko nocí som kvôli tomu nespala. Nakoniec som sa rozhodla, že s tým vyjdem takto verejne,“ podotkla vtedy.

Odkaz pre fanúšikov

Podľa jej vtedajších slov, prišlo aj ku konkrétnemu vydieraniu. Ako Dominika vysvetlila, že pokiaľ nezaplatí určitú čiastku, dané snímky sa dostanú na verejnosť. „Nebudem hovoriť, o akú sumu ide, ale nie je to malá suma. Žiaľ, takéto hnusné veci sa dejú, preto si dávajte pozor. Neviem, čo teraz robiť, ale je to brutálne a týmto danú osobu srdečne pozdravujem,“ uzavrela herečka.

Ku herečke sa pridala aj jej staršia kolegyňa Zdena Studenková a aj Emma Drobná s Filipom Šebom. Speváčka toto napísala na svoj Instagram: „Mrzí nás táto situácia. Necítime sa bezpečne, a preto s Filipom odchádzame z Instagramu. Dúfam, že nás pochopíte.“

V tom čase sa k nim pridal aj mladý herec Martin Klinčúch, ktorý tvrdil, že mu niekto navrhol, že nezverejní intímne fotky, keď mu pošle niekoľko bitcoinov v hodnote pár tisíc eur.

Všetko je inak

Realita je však iná a o žiadnu hrozbu nešlo. Je to koordinovaná kampaň spoločnosti Orange Slovensko, ktorej cieľom je, aby sa zvýšilo povedomie o online bezpečnosti. Kampaň vymyslela agentúra Elite – Monday/Lovers.

„Naším cieľom bolo poukázať na potrebu operátorov priložiť ruku k dielu a ochrániť našich zákazníkov pred nástrahami internetu. Už čoskoro totiž na túto potrebu odpovieme v Orange konkrétnym riešením, ktoré ochráni našich zákazníkov pred najčastejšími online hrozbami – službou Online ochrana, ktorá sa stáva súčasťou našich nových paušálov GoSafe a pevného internetu,“ uviedla Jana Danihelová, Advertising manager Orange.

V utorok 1. februára operátor odhalil celú kampaň a vysvetlil, aký bol jej zámer. V tlačovej správe sa ospravedlnil za nachytanie ľudí a prezradil, že okrem nič netušiacej verejnosti sa do kampane spontánne zapojilo takmer 50 médií a niekoľko známych osobností.FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM