Aktualizované Zo zahraničia

KATASTROFA v Nemecku: Záplavy na západe krajiny si vyžiadali už 58 obetí

Silné dažde a záplavy zasiahli aj Severné Porýnie-Vestfálsko. Polícia v meste Kolín nad Rýnom informovala o 20 obetiach v tomto regióne.

Ilustračný obrázok k článku KATASTROFA v Nemecku: Záplavy na západe krajiny si vyžiadali už 58 obetí
6
Galéria
Zdroj: TASR/DPA

Počet obetí rozsiahlych záplav, ktoré v stredu zasiahli západnú časť Nemecka, sa zvýšil na najmenej 58.

Mnohí sú nezvestní

Desiatky osôb sú nezvestné, informovala vo štvrtok agentúra AFP s odvolaním sa na nemeckú políciu.

Počet obetí prudkých búrok a záplav na západe Nemecka stúpol na najmenej 58. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na tamojších predstaviteľov.

Ministerstvo vnútra v Severnom Porýní-Vestfálsku oznámilo, že po objavení ďalších štyroch tiel v obci Schuld južne od Bonnu sa počet obetí zvýšil na „najmenej 30“ a zranenia utrpelo 57 osôb. Len v okrese Euskirchen zomrelo podľa údajov polície 15 ľudí.

Ku katastrofe v Nemecku, ktorú spôsobilo extrémne počasie, sa vo štvrtok okolo 16.00 hod. z nemeckého veľvyslanectva vo Washingtone vyjadrí i kancelárka Angela Merkelová, ktorá sa momentálne nachádza na návšteve Spojených štátov.

Otrasená Merkelová

Oznámil to hovorca nemeckej vlády Steffen Seibert, uviedla agentúra DPA. Už predtým sa Merkelová k nešťastiu vyjadrila na Twitteri: „Som otrasená z tejto kastastrofy, ktorá zasiahla toľkých ľudí v zaplavených oblastiach.“ Poďakovala sa záchranárom a vyjadrila sústrasť rodinám obetí.

Slovenskom hýbe téma režimu na hraniciach:

Záplavy postihli okrem Nemecka aj susedné Belgicko, Holandsko, Luxembursko a časť Francúzska.

Pomoc z EÚ

Eurokomisár pre krízové riadenie Janez Lenarčič na Twitteri napísal, že EÚ na žiadosť Belgicka aktivovala mechanizmus civilnej ochrany. Pomoc zo strany EÚ prisľúbila aj predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.

„Myslím na rodiny obetí zničujúcich záplav v Belgicku, Nemecku, Luxembursku a Holandsku i na tých, ktorí prišli o svoje domovy,“ napísala na Twitteri.

Viac záberov z katastrofálnej situácie nájdete v priloženej fotogalérii.


FOTO: archívne

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Chystáte sa na dovolenku do Talianska, Chorvátska či Egypta? Viac o aktuálnych opatreniach v dovolenkových destináciách sa dočítate aj v kategórii Cestovanie.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Objektívom: Rozsiahle záplavy v Nemecku si vyžiadali desiatky obetí
6
Galéria
Zdroj: TASR/AP

Ponúkame aj ďalšie aktuality zo Slovenska:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM