Monika Hanigovská Magazín

Katastrofický scenár na realitnom trhu: Dom už len ako LUXUS a s bytmi bude PROBLÉM!

Investičný odborník zverejnil scenár, ktorý má čoskoro nastať na českom trhu. Ako vyzerá budúcnosť nehnuteľností?

Ilustračný obrázok k článku Katastrofický scenár na realitnom trhu: Dom už len ako LUXUS a s bytmi bude PROBLÉM!
Zdroj: Dnes24.sk

Zdieľanie izieb a áut

Český špecialista poukazuje na Nemecko, kde za nájom platí takmer polovica obyvateľov a zvyšok sú vlastníci nehnuteľností. No Česi sa majú podľa Brůna pripraviť na využívanie spoločných miestností. Ako to bude vyzerať v praxi?

„Dôjde to až tak ďaleko, že zdieľané budú napríklad kuchyne alebo obývacie izby. Zdieľanie sa už deje a tento trend vo veľkých mestách nastane aj pri autách či športových potrebách. Kvôli drahému bývaniu budeme čoraz menej osobných vecí skladovať. Mnoho obyvateľov Paríža alebo Londýna napríklad auto vôbec nevlastní. V bytoch bude tiež častejšie bývať viac generácií,“ opisuje pre iDnes.cz Brůna.

„Vlastníctvo bytov sa bude viac koncentrovať do rúk veľkých hráčov a fondov, ktoré budú vlastniť stovky a viac bytov,“ tak to vidí český investičný odborník.

Podľa jeho slov bude mladšia generácia čoraz častejšie vyhľadávať nájomné bývanie so svojimi vrstovníkmi.

Ako vrstva bohatých

Dostať kľúče od svojho vysnívaného rodinného domu bude oveľa náročnejšie, ak to vôbec bude dosiahnuteľné. „V západných krajinách je to pritom vzhľadom na finančnú náročnosť výsada bohatých vrstiev. To isté čaká Čechov,“ myslí si Vladimír Brůna.

„Bývanie v rodinných domoch tak bude len pre niekoho. Na západe sú niektoré štvrte otázkou statusu ľudí,“ uzatvára expert.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM